2010 05 28 0:00

DVIRAČIAI. Prestižinių daugiadienių "Giro d'Italia" dviratininkų lenktynių septynioliktajame etape "Cervelo Test Team" komandos narys Ignatas Konovalovas užėmė devintąją vietą ir bendrojoje įskaitoje iš 131-osios pozicijos pakilo į 116-ąją. Bendrojoje įskaitoje lietuvį nuo lenktynių lyderio poziciją išsaugojusio ispano Davido Arroyo Durano skiria 2 valandos 34 minutės ir 50 sekundžių.

***

Daugiadienių "Tour of Belgium" dviratininkų lenktynių pirmajame etape trečiąją vietą užėmė "Team Radioshack" komandos narys Tomas Vaitkus. 156,6 km distancijos finiše Lietuvos dviratininką akimirka aplenkė tik etapo nugalėtojas belgas Philippe'as Gilbertas bei antras finišavęs prancūzas Rony'is Martiasas.

ŠACHMATAI. Paragvajuje vykstančiame tarptautiniame šachmatų turnyre "III Magistral Ciudad de Asuncion- Copa Roggio" vilnietis Eduardas Rozentalis (ELO koeficientas 2618) šeštojo rato partiją su urugvajiečiu Andresu Rodriguezu Vila (2502) baigė lygiosiomis. Surinkęs 4,5 taško iš 6 galimų Lietuvos šachmatininkas pagrindinių dešimties dalyvių varžybų lyderio poziciją dalijasi su čiliečiu Ivanu Morovičiumi Fernandezu (2552).

STALO TENISAS. Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančiame pasaulio stalo teniso komandiniame čempionate Lietuvos moterų rinktinė antrajame pagal pajėgumą divizione tęs kovą dėl 33-36 vietų. Tai paaiškėjo po ketvirtadienį pasibaigusio pirmojo atkrintamųjų varžybų rato mačo, kuriame lietuvės 2:3 pralaimėjo Danijos komandai. Šiandien pusfinalyje lietuvės susitiks su Graikijos rinktine, kuri ketvirtadienį 2:3 pralaimėjo Liuksemburgui.

Lietuvos vyrų rinktinė kovoja dėl 61-72 vietų. Tai paaiškėjo pasibaigus trečiojo diviziono (dėl 49-72 vietų) šešių ekipų J grupės varžyboms, kuriose mūsų sportininkai iškovojo vos vieną pergalę iš penkių galimų ir užėmė penktąją vietą.

TAIKLIOJI AKIS. Italijoje prasidėjusiame Europos šaudymo iš lanko čempionate kvalifikacijos barjerą įveikė visi trys skriemulinių lankų grupėje startavę Lietuvos atstovai. Geriausiai sekėsi šalies rekordininkui Vladui Šigauskui, kuris surinko 687 taškus ir užėmė 20 vietą. 62-as tarp 74 vyrų liko 658 taškus surinkęs Jonas Šerna. Pirmajame atkrintamųjų varžybų, į kurias pateko 64 dalyviai, rate V. Šigauskas kovos su 45 vietą atrankoje užėmusiu kroatu Vladimiru Bartolu (674 tšk.), o J.Šernos varžovas bus 3 poziciją užėmęs britas Andrew Rikunenko (698 tšk.). Moterų varžybų kvalifikacijoje Jelena Babinina surinko vos 505 taškus ir liko 43-a tarp 44 sportininkių. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate Lietuvos šaulės varžovė bus 22 vietą atrankoje užėmusi ispanė Dolores Cernuda (645 tšk.).