2010 06 23 0:00

REKORDAS. 34-erių Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas Londone (Anglija) laimėjo tarptautines varžybas "Europe's Strongest Man Contest" ir pagerino dar vieną pasaulio rekordą. Planetos rekordininku Ž.Savickas tapo Apolono ašies rungtyje, jis iškėlė 193 kg ir 4 kg pagerino amerikiečiui Derekui Poundstonui priklausiusį rekordą. Ėjimo su svarmenimis rungtyje lietuvis distanciją įveikė antras (21,46 sek.), jis nusileido bulgarui Stojanui Todorchevui (20 sek.). Trečiąją - kombinuotąją - rungtį lietuvis laimėjo. Svarmens kėlimo ir akmenų sukėlimo rungtyse jis buvo trečias, o bendrojoje įskaitoje surinkęs 40,5 taško tapo nugalėtoju. Antrąją vietą užėmė britas Terry Hollandas (33 tšk.), trečiąją - irgi britas Markas Felixas (31 tšk.).

VIMBLDONAS. Trečiojo šių metų "Grand Slam" serijos teniso turnyro - Vimbldono (Anglija) čempionato, kurio prizų fondas 13,725 mln. svarų sterlingų, pirmojo rato varžybose sensaciją pateikė rusė Vera Duševina. Ji 6:7 (0:7), 7:5, 6:1 įveikė penktąja skirstytą italę Francescą Schiavonę, kuri šiemet Paryžiuje laimėjo atvirąjį Prancūzijos čempionatą. Šiandien antrojo rato varžybose 20-metis Ričardas Berankis susitiks su 28-erių ispanu Feliciano Lopezu (22).

GENERALINIS. Maskvos vyrų krepšinio klubo "Dinamo" viceprezidentas Ginas Rutkauskas išrinktas naujosios Rusijos krepšinio lygos generaliniu direktoriumi. Po teisėjavimo skandalo įkurtos nepriklausomos lygos tarybos pirmininku tapo Maskvos CSKA prezidentas Andrejus Vatutinas.

DEBIUTAS. 24 metų Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas įtrauktas į Šveicarijos komandos "Cervelo" sudėtį ir liepos 3 dieną Roterdame (Nyderlandai) debiutuos prestižiškiausiose (jau 97 kartą rengiamose) dviračių lenktynėse "Tour de France". "Cervelo" komandoje lyderių vaidmuo patikėtas 2008 metų "Tour de France" čempionui ispanui Carlosui Sastre ir norvegui Thorui Hushovdui.

TENISAS. Prancūzijoje prasidėjusio ITF serijos moterų teniso turnyro vienetų varžybas sėkmingai pradėjo 24-erių Lina Stančiūtė (275). Ji pirmajame rate 6:2, 6:0 nugalėjo septyniolikmetę Svetlaną Piquerez iš Prancūzijos, į pagrindinį turnyrą patekusią po kvalifikacijos varžybų. Po šios pergalės Lina uždirbo 8 WTA taškus. Dvejetų varžybų pirmajame rate lietuvės ir 27 metų gruzinės Margalitos Čachanašvili varžovės bus ketvirtąjį reitingą turinčios prancūzės 26-erių Emilie Bacquet ir devyniolikmetė Myrtille Georges. Turnyro prizų fondas - 25 tūkst. JAV dolerių.