2010 07 16 0:00

DVIRAČIAI. Prestižinių daugiadienių "Tour de France" dviratininkų lenktynių dešimtąjį etapą laimėjo portugalas Sergio Paulinho. 21-as finišavo liksemburgietis Andy Schleckas, bendrojoje įskaitoje išlikęs lyderiu. Jis 41 sekunde lenkia praėjusių metų lenktynių nugalėtoją ispaną Alberto Contadorą ir 2:45 - pastarojo tautietį Samuelį Sanchezą. "Cervelo Test Team" ekipos narys Ignatas Konovalovas 10 etapą baigė tik 170-as, o bendrojoje įskaitoje buvo 153-ias ir nuo A.Schlecko atsiliko 1.36:55.

BURIAVIMAS. Dėl štilio per dvi dienas nepavykus surengti penkių finalinių plaukimų, devintąją vietą pasaulio buriavimo "Laser Radial" klasės čempionate Didžiojoje Britanijoje užėmė 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė bei šių metų Europos čempionato bronzinė prizininkė Gintarė Scheidt (49 baudos taškai). 34 vietą (93 baudos taškai) pagrindinėje grupėje užėmė Aušra Milevičiūtė.

Pasaulio čempionės titulą apgynė suomė Sari Multala (15 baudos taškų), aplenkusi olandę Marit Bouwmeester (22 baudos tšk.) ir amerikietę Paigę Railey (27 baudos tšk.).

TENISAS. Belgijoje vykstančio ITF serijos moterų turnyro "Zwewegem Ladies Tenniscup" (prizų fondas 25 tūkst. JAV dolerių) dvejetų varžybų ketvirtfinalyje 24-erių Lina Stančiūtė poroje su 22 metų Julija Fedosova iš Prancūzijos 6:4, 7:5 nugalėjo prancūzes Audrey

Bergot ir Anais Laurendon. Nugalėtojų varžovės pusfinalyje bus penkiolikmetė rusė Irina Chromačiova bei šešiolikmetė ukrainietė Maryna Žanevska. 262-ą vietą WTA klasifikacijoje užimančios L.Stančiūtės varžovė vienetų aštuntfinalyje vakar buvo 22-ejų olandė Marcella Koek (462).

ORIENTAVIMASIS. Portugalijoje vykstančio orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionato vidutinėje trasoje į dešimtuką pateko Ramunė Arlauskienė. Ji 14,9 km distanciją su 17 kontrolinių punktų (KP) įveikė per 1.04:38 ir čempione tapusiai austrei Michaelai Gigon (1.00:39) pralaimėjo 3:59. Karolina Mickevičiūtė (1.06:14) užėmė 16 vietą, Asta Šimkonienė (1.15:45) buvo 36-a, Vaida Reinartaitė (1.24:15) liko 49-a tarp 58 finišavusiųjų.

ŠACHMATAI. Po trijų pergalių iš eilės atvirajame Kanados šachmatų čempionate pustaškį prarado bei su 3,5 taško iš 4 galimų antrąją vietą užima vilnietis Eduardas Rozentalis (ELO koeficientas 2631).

Lietuvos šachmatininkas ketvirtojo rato partijoje užvakar po pustaškį pasidalijo su baltosiomis figūromis žaidusiu gruzinu Merabu Gagunašviliu (2592). Turėdamas 4 taškus vienvaldžiu čempionato lyderiu tapo pergalingai žaidžiantis anglas Luke'as McShane'as (2624). Be E.Rozentalio, po 3,5 taško surinko dar 13 dalyvių. Turnyre dalyvauja 200 šachmatininkų.