2010 07 17 0:00

FINALE. Vengrijos Debreceno mieste prasidėjusiose Europos šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse moterų atrankos varžybų barjerą įveikė ir šiandien dėl apdovanojimų finale kovos abi Lietuvos atstovės. A grupės (21 sportininkės) varžybose Julija Kolegova (3772 taškai: fechtavimas - 780; plaukimas - 1112; krosas bei šaudymas - 1880) buvo trečia, o Donata Rimšaitė (3744 taškai: fechtavimasis - 880; plaukimas - 1012; krosas bei šaudymas - 1852) užėmė ketvirtąją vietą. Abi lietuves aplenkė tik prancūzė Amelie Caze (3884 tšk.) ir britė Mhairi Spence (3812 tšk.).

PERGALĖ. Latvijoje prasidėjusias Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) krepšinio pirmenybes pergale pradėjo Lietuvos rinktinė. Trenerės Ramunės Kumpienės auklėtinės per pirmas D grupės rungtynes

74:56 (21:10, 12:17, 22:15, 19:14) nugalėjo bendraamžes iš Baltarusijos. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Marina Solopova, pelniusi 29 taškus ir atkovojusi 11 kamuolių. 15 taškų įmetė ir 16 kamuolių atkovojo Eglė Šikšniūtė.

DISKAS. Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose "Folksam Grand Prix 2010" Švedijoje antrąją vietą moterų disko metimo rungtyje užėmė Zinaida Sendriūtė. Lietuvė šeštuoju bandymu diską nusviedė 58,15 m. Nugalėjo švedė Anna Soderberg (58,71 m).

LYDERIS. Prestižinių "Tour de France" dviratininkų lenktynių 184,5 km ilgio dešimtąjį etapą laimėjo britas Markas Cavendischas. Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis Andy Schleckas iš Liuksemburgo buvo tik 65-as, tačiau jis ir toliau 41 sekunde pirmauja prieš titulą ginantį ispaną Alberto Contadorą. "Cervelo Test Team" komandos narys Ignatas Konovalovas finišavo 138-as, o bendrojoje įskaitoje po dešimties etapų užėmė 154 vietą ir nuo A.Schlecko atsiliko 1.41:36.

LYDERĖ. Pasaulio jaunimo buriavimo čempionate Stambule Viktorija Andrulytė pirmauja "Laser Radial" klasėje. Per šešis plaukimus (penki įskaitiniai) ji surinko 35 baudos balus ir 4 lenkia antrojoje vietoje esančią amerikietę Eriką Reinekę bei 8 balais - olandę Michellę Broekhuizen.

NESĖKMĖ. Belgijoje vykstančiame ITF serijos "Zwewegem Ladies Tenniscup" moterų teniso turnyre pasirodymą baigė 262 vietą WTA klasifikacijoje užimanti Lina Stančiūtė. Šeštoji pagal reitingą 24-erių lietuvė aštuntfinalyje 4:6, 4:6 pralaimėjo 22 metų olandei Marcellai Koek (WTA-462). Dvejetų pusfinalyje L.Stančiūtės bei 22 metų Julijos Fedosovos iš Prancūzijos duetą 6:1, 6:4 įveikė Irina Chromačiova ir ukrainietė Maryna Žanevska.