2010 07 19 0:00

BRONZA. Turkijos sostinėje Ankaroje organizuoto Europos dviračių plento čempionato moterų (iki 23 metų) grupinėse lenktynėse 21 metų Lietuvos čempionė Aušrinė Trebaitė šeštadienį iškovojo bronzos medalį. Europos čempione tapo 22-ejų olandė Noortje Tabak. Ji 121,5 km distanciją įveikė per 3.08:21. Sidabro medalį pelnė 22 metų ukrainietė Lesia Kalitovska. O Lietuvoje registruotos Italijos komandos "Safi-Pasta Zara-Manhattan" narė A.Trebaitė nuo nugalėtojos atsiliko 1 sekunde. 2008 metų Europos čempionė Rasa Leleivytė finišavo aštunta, Edita Janeliūnaitė - dešimta. Agnė Šilinytė - 25-a, Aleksandra Sošenko - 37-a. Šio čempionato atskiro starto lenktynių bronzinė prizininkė Katažina Sosna liko 44-a. Iš viso startavo 81 dviratininkė, finišavo 62.

ŠAULYS. Vokietijoje per Europos jaunių ir jaunimo šaudymo iš lanko čempionatą olimpiniu lanku šaudantis Lietuvos atstovas Adrianas Kovalevskis jaunių grupėje iškovojo sidabro medalį. 17-metis vilnietis šeštadienį finale 1:7 pralaimėjo Rusijos atstovui Konstantinui Sanžicybikovui. Bronzą pelnė italas Luca Maranas.  A.Kovalevskis per atrankos varžybas penktadienį tarp 72 dalyvių buvo 21-as.

FORMULĖ-2. Tvirtai antrosiose "Formulės-2" etapo Didžiojoje Britanijoje lenktynėse pirmavęs Kazimieras Vasiliauskas vakar nepasiekė finišo dėl technikos gedimo - lietuvį pavedė pavarų dėžė. Sekmadienį pergalę šventė austras Philippas Engas.

Iš pirmosios vietos startavęs K.Vasiliauskas išlaikė lyderio poziciją pirmajame posūkyje ir nuo to momento atrodė nesustabdomas. Deja, aštuntame rate, jau turėdamas beveik penkių sekundžių persvarą, sportininkas išlėkė iš trasos, o sugrįžęs į ją važiavo lėtai ir pasuko į techninio aptarnavimo juostą. Greitai paaiškėjo, kad apmaudžią nesėkmę lėmė sugedusi bolido pavarų dėžė.

Pirmose lenktynėse užėmęs tik vienuoliktąją vietą, o antrose nepasiekęs finišo, šį savaitgalį K.Vasiliauskas neiškovojo nei vieno taško. Lietuvis po nesėkmingai susiklosčiusio etapo pirmenybėse nukrito į septintąją vietą. Čempionate į priekį išsiveržė Deanas Stonemanas. Dabar britas turi 10 taškų persvarą prieš tėvynainį Jolyoną Palmerį.

BEISBOLAS. Čekijoje pasibaigusiame Europos vaikų (iki 12 metų) beisbolo čempionate bronzos medalius iškovojo Lietuvos rinktinė. Šeštadienį mače dėl trečiosios vietos mūsų šalies atstovai 16:6 nugalėjo varžovus iš Austrijos. Pusfinalyje lietuviai 8:18 pralaimėjo Europos čempionei Rusijos komandai, kuri finale 6:4 įveikė Čekijos rinktinę.

BURIAVIMAS. Turkijoje pasibaigusiame pasaulio jaunimo buriavimo čempionate be medalio "Laser Radial" klasės merginų varžybose liko Viktorija Andrulytė. Prieš lemiamus plaukimus pirmavusi Lietuvos buriuotoja septintajame plaukime liko 26-a ir bendrojoje įskaitoje nukrito į penktąją vietą. Šešiuose įskaitiniuose plaukimuose lietuvė surinko 61 baudos balą ir devyniais atsiliko nuo čempione tapusios olandės Michelles Broekhuizen.