2010 07 26 0:00

ČEMPIONĖ. Lietuvos irkluotoja Donata Vištartaitė iškovojo pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionato aukso medalį. 21-erių kaunietė vakar buvo greičiausia merginų vienviečių valčių varžybų pagrindiniame finale. D.Vištartaitė 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 50,15 sek.

Bronzos medalius pelnė irkluotojai Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas. Jie sekmadienį treti finišavo vaikinų porinių dviviečių valčių varžybų pagrindiniame finale. Nuo čempionais tapusių latvių lietuviai atsiliko 5,52 sek.

MAMA. Šeštadienio pavakarę vienos pajėgiausios Lietuvos vidutinių nuotolių bėgikės Irinos Krakoviak šeimą aplankė gandrai - 33 metų bėgikė pagimdė berniuką. Devintą rezultatą per Lietuvos lengvosios atletikos istoriją turinti sportininkė šį sezoną praleido, mat su savo treneriu Andrejumi Tolstiksu laukė pirmagimio. Kaip sakė Andrejus, berniukas gimė šeštadienį apie 17 val. vakaro, 52 cm ūgio ir 3300 g svorio. Laimingi jaunieji tėvai jį pavadino Danila.

BĖGIMAS. Šeštadienį Marijampolėje vyko penktasis "Adidas" taurės klubų bėgimo etapas, kur bėgikai varžėsi 10 kilometrų distancijoje centrinėmis miesto gatvėmis. Individualioje įskaitoje greičiausi buvo olimpietė Rasa Drazdauskaitė (34:45,85) bei Mindaugas Viršilas (31:12,50).

ŠEŠTOS. Vakar Latvijoje pasibaigusiame Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė šeštą vietą. Šeštadienį kovodamos dėl 5-8 vietų lietuvės 63:59 nugalėjo Serbijos bendraamžes, o vakar per susitikimą dėl 5 vietos 64:85 nusileido ukrainietėms.

FORMULĖ. Sekmadienį "Formulės 1" planetos pirmenybių vienuoliktojo etapo - Vokietijos "Grand Prix" - lenktynėse triumfavo abu "Ferrari" pilotai. Pirmas finišavo ispanas Fernando Alonso, jis šiame sezone iškovojo antrą pergalę bei 23-iąją per visą savo karjerą. Nugalėtojo laikas 306,458 km distancijoje - 1 valanda 27 minutės 38,864 sekundės. Antras, po 4,196 sek., finišą pasiekė brazilas Felipe Massa, lenktynių lyderio poziciją ekipos draugui užleidęs 49-ame rate. Trečias buvo iš pirmosios pozicijos startavęs vokietis Sebastianas Vettelis ("Red Bull"), o ketvirta vieta tenkinosi sezono lyderis bendrojoje įskaitoje britas Lewisas Hamiltonas ("McLaren").

SUGRĮŽĖLIS. Po metų pertraukos Paulius Jankūnas grįžta į Kauno "Žalgirio" vyrų krepšinio komandą. Su 26-erių 205 cm ūgio puolėju pasirašytas kontraktas pagal formulę 2+1. P.Jankūnas "Žalgirio" pagrindinėje komandoje žaidė nuo 2003 iki 2009 metų, o praėjusį sezoną atstovavo Maskvos srities "Chimki" (Rusija) klubui.

SIDABRAS. Paskutinis iš lietuvių 17-ajame Europos lengvosios atletikos veteranų čempionate Vengrijoje varžęsis Jonas Šiaudinis (vyrai iki 50 metų; M50) metimų penkiakovėje iškovojo sidabro medalį. Lietuvos atstovas surinko 3867 taškus (kūjis - 40,10 m, rutulys - 13,14 m, diskas - 51,10 m, ietis - 39,32 m, svoris - 17,65 m). 22 pirmenybėse Vengrijoje dalyvavę Lietuvos lengvaatlečiai iškovojo 13 medalių (1 aukso, 4 sidabro ir 8 bronzos) bei komandų rikiuotėje liko 29.