2010 09 11 0:00

TENISAS. Atvirojo JAV teniso čempionato vyrų varžybų antrojo pusfinalio varžovai šiandien bus pirmoji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis ir rusas Michailas Južnas (12). Šiemet jau triumfavęs antrajame ir trečiajame šių metų "Grand Slam" serijos turnyruose - atvirajame Prancūzijos čempionate ir Vimbldone - R.Nadalis užvakar ketvirtfinalyje 7:5, 6:3, 6:4 nugalėjo tėvynainį Fernando Verdasco (8), o pirmojo savo karjeroje šios serijos turnyro titulo siekiantis M.Južnas 3:6, 7:6 (9:7), 3:6, 6:3, 6:3 eliminavo šveicarą Stanislasą Wawrinką (25). Kitą vyrų pusfinalio porą sudarys penkiskart (2004-2008) atvirųjų JAV teniso pirmenybių nugalėtojas šveicaras Roger Federeris (2) ir serbas Novakas Džokovičius (3). Čempionato prizų fondas - 23,6 mln. JAV dolerių.

NEPASISEKĖ. Meksikoje vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro (Mexico F7 Futures) aštuntfinalyje 18-metis Dovydas Šakinis (ATP klasifikacijoje - 856 vieta) 6:4, 3:6, 4:6 pralaimėjo vienmečiui amerikiečiui Jordanui Coxui (537). Dvejetų varžybų aštuntfinalyje D.Šakinio ir dvidešimtmečio gvatemaliečio Christopherio Diazo-Figueroa duetas 3:6, 3:6 pralaimėjo Haydnui Lewisui iš Barbadoso ir Bahamų atstovui Marvinui Rolle'ui.

MILŽINAS. Artėjančiam Lietuvos krepšinio lygos sezonui besirengianti Klaipėdos "Neptūno" komanda sulaukė pastiprinimo - 216 cm ūgio milžino iš Jungtinių Amerikos Valstijų Lukeo Bonnerio. Su 25 metų aukštaūgiu "Neptūnas" sudarė sutartį pagal formulę "1 plius 1". Tiesa, sutartis įsigalios tik po peržiūros ir tik tuo atveju, jei krepšininkas pateisins trenerių lūkesčius. Praėjusį sezoną aukštaūgis pradėjo Vengrijoje, kur atstovavo Sekešfehėrvaro "Albacomp-UPC" komandai, o po Naujųjų metų persikėlė į "D League" (JAV) rungtyniaujantį Austino klubą "Toros".

IRKLAVIMAS. Vakar Portugalijoje prasidėjo Europos akademinio irklavimo čempionatas, kuriame lietuviai startuoja trijose klasėse. Geriausiai pirmą dieną sekėsi vienvietininkui Mindaugui Griškoniui. Jis antrajame kvalifikaciniame plaukime 2000 m įveikė per 6 minutes 58,11 sek. ir, 3,76 sek. nusileidęs Lassiui Karonenui iš Švedijos, užėmė antrąją vietą bei pateko į pusfinalį. Dėl vietų pusfinalyje paguodos plaukimuose kovos moterų ir vyrų dvivietės. Moterų porinę dvivietę irklavusios Gabrielė Albertavičiūtė ir Lina Šaltytė savo kvalifikaciniame plaukime buvo trečios, o vyrų porinė dvivietė - Mykolas Masilionis bei Saulius Ritteris - užėmė ketvirtąją vietą.