2010 09 27 0:00

TENISAS. Devyniolikmečiui Laurynui Grigeliui nepavyko laimėti antrojo karjeroje ITF serijos teniso turnyro. Italijoje vykusio ITF serijos tarptautinio vyrų teniso turnyro "Trofeo FAIP" finale antrąjį reitingą turėjęs ir 466-ąją vietą ATP klasifikacijoje užimantis lietuvis 3:6, 4:6 nusileido 28-erių favoritui iš Švedijos, 302-ajai pasaulio raketei Filipui Prpiciui. Pralaimėjęs finale Lietuvos tenisininkas užsitikrino 9 ATP reitingo taškus. Tai buvo tik pirmasis šiais metais ir antrasis L.Grigelio karjeroje ITF serijos teniso turnyro finalas. Pirmąjį finalinį mačą praėjusių metų rugsėjį Didžiojoje Britanijoje lietuvis laimėjo.

ČEMPIONAS. Per trečias Lietuvos beisbolo lygos superfinalo rungtynes reguliariojo sezono nugalėtoja Kauno "Lituanica" sostinėje 10:3 nugalėjo Vilniaus "Juodojo vikingo" komandą, taigi antrus metus iš eilės ir vienuoliktą kartą klubo istorijoje iškovojo šalies čempionato auksą. Pirmas dvejas superfinalo serijos iki trijų pergalių rungtynes "Lituanica" laimėjo 12:2 ir 8:0. Lietuvos vicečempionais Vilniaus "Juodojo vikingo" beisbolininkai tapo šeštą kartą klubo istorijoje ir antrus metus iš eilės. Bronzą iškovojo Vilniaus "Sporto vilkų" ekipa, mažojo finalo serijoje 2:1 (6:8, 10:5, 7:3) įveikusi Utenos "Vėtrą".

SUNKUMAI. Pasaulio sunkiosios atletikos čempionate Turkijoje aukštą aštuntąją vietą svorio kategorijoje iki 94 kg užėmė devyniolikmetis Aurimas Didžbalis. Antroje pagal pajėgumą B grupėje šeštadienį startavęs lietuvis išrovė 178 kg, išstūmė 208 kg ir, dvikovėje surinkęs 286 kg, buvo antras grupėje bei sugebėjo aplenkti tris A grupės atletus. Pasaulio čempionu tapo rusas Aleksandras Ivanovas (403 kg - 185+218), vos vienu kilogramu aplenkęs ukrainietį Artiomą Ivanovą (402 kg - 185+217). Trečioje pagal pajėgumą šios svorio kategorijos C grupėje startavęs trisdešimtmetis Donatas Anuškevičius išrovė 153 kg, išstūmė 200 kg ir, dvikovėje surinkęs 334 kg, bendroje įskaitoje liko 24-as tarp 45-ių startavusių atletų. Devyniolikmetis Marius Mickevičius svorio kategorijoje iki 85 kg tarp 41 dalyvio liko 23-ias. Jis išrovė 153 kg, išstūmė 181 kg ir dvikovėje surinko 334 kg.

ČIUOŽIMAS. Tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose "Nebelhorn Trophy 2010" Vokietijoje Lietuvos ledo šokių pora - 19-metė amerikietė Isabella Tobias ir 25-erių Deividas Stagniūnas - užėmė 11 vietą. Pora surinko 108,12 taško. Laisvojoje programoje I.Tobias ir D.Stagniūnas užėmė 11 vietą (65,86 tšk.), o privalomoje programoje buvo dešimti (42,26 tšk.).

TURNYRAS. Naujajam krepšinio sezonui besirengianti Kauno "Viči-Aisčių" komanda tapo tarptautinio keturių ekipų turnyro Slovakijoje nugalėtoja. Lemiamoje dvikovoje "Viči-Aisčių" krepšininkės 66:63 (21:9, 12:14, 16:25, 17:15) įveikė antrojoje vietoje likusią Košicės "Dobri anjel" klubą. Kaunietes į pergalę vedė Vita Kuktienė (17 tšk.) ir Aušra Bimbaitė (15).

ĖJIMAS. Šeštadienį Bacuche (Slovakija) vyko III tarptautinės sportinio ėjimo varžybos "Chodza na Bacuchu - Cena Jozefa Pribilinca". Jose dalyvavo apie 100 ėjikų iš 6 valstybių. 10 km nuotolį antra baigė Brigita Virbalytė (46:49). Ji nusileido tik slovakei Zuzanai Malikovai (45:49).