2010 11 18 0:00
N.Motiejūnas (kairėje) ir V.Akimovas Brazilijoje pasisėmė patirties.

Teniso banginiai

Šiemet ATP serijos teniso turnyruose daugiausia uždirbo - 7,711 mln. JAV dolerių - ispanas Rafaelis Nadalis. Kitų teniso banginių kišenės per šiuos metus irgi gerokai papilnėjo. Šveicaras Roger Federeris savo sąskaitą banke papildė 5,068 mln. dolerių, serbas Novakas Džokovičius - 3,418 mln., škotas Andy Murray'us - 3,186 mln., švedas Robinas Soderlingas - 3,091 mln., ispanas Davidas Ferreras - 2,198 mln., čekas Tomašas Berdychas - 2,009 mln., austras Jurgenas Melzeris - 1,843 mln., amerikietis Andy Roddickas - 1,797 mln., ispanas Fernando Verdasco - 1,701 mln. dolerių.

Moterų turnyruose šį sezoną daugiausia uždirbo belgė Kim Clijsters - 5,035 mln. dolerių. Danijos lenkės Caroline'os Wozniacki 2010-aisiais iškovoti piniginiai prizai irgi sudarė gražią sumą - 4,446 mln., amerikietė Serena Williams uždirbo 4,2664 mln., rusė Vera Zvonariova - 3,444 mln., amerikietė Venus Williams - 2,614 mln., italė Francesca Schiavone - 2,456 mln., serbė Jelena Jankovič - 2,136 mln., australė Samantha Stosur - 2,090 mln., rusė Jelena Dementjeva - 1,896 mln., baltarusė Viktorija Azarenka -1,652 mln. dolerių.

Karatistai nenuvylė

Lietuvos tradicinio karatė meistrai Norbertas Motiejūnas ir Vadimas Akimovas grįžo iš Brazilijoje vykusio pasaulio čempionato.

Individualiose kumitė ir kata rungtyse N.Motiejūnas ir V.Akimovas iš kovos pasitraukė antrajame rate ir tarp daugiau nei 40 kovotojų "įsitaisė" antrajame dešimtuke. Fuku-go rungtyje N.Motiejūnas irgi tenkinosi vieta antrajame dešimtuke. O V.Akimovui čia sekėsi geriau, jis pateko į geriausiųjų aštuntuką - ketvirtfinalyje pralaimėjo Brazilijos atstovui. Enbu (surežisuotos kovos) rungtyje lietuviai pasidalijo 9-10 vietas.

Tradicinio karatė klubo "Danas" prezidentas N.Motiejūnas Brazilijoje dalyvavo Europos ir Tarptautinės tradicinio karatė federacijų kongresuose. Ten nuspręsta, kad 2013 metų Europos čempionatas vyks Čekijoje, o 2014-ųjų pasaulio pirmenybės bus surengtos Ukrainoje.

A.Sereikaitei - bronza

Italijoje pasibaigusiose prestižinėse čiuožimo greituoju taku varžybose "Alta Valltelina Trophy" bronzos medalį iškovojo Agnė

Sereikaitė. Pirmąsias dvi vietas bendrojoje įskaitoje pasidalijo Italijos čiuožėjos - Arianna Valcepina ir Ylenia Tota.

Kauniečių triumfas

Kaune surengto Lietuvos pool-9 biliardo čempionato pirmosios kategorijos reitinginiame turnyre dalyvavo beveik 100 žaidėjų. Vyrų

grupėje čempiono titulo siekė 78 sportininkai, moterų - 19 dalyvių.

Vyrų čempiono titulą iškovojo aštuoniolikmetis kaunietis Mantas Nedzvieckas. Jis finalo kontrolinėje partijoje 9:8 nugalėjo reitingo lyderį šiaulietį Marių Šiaudkulį.

Moterų pirmenybių nugalėtoja tapo kaunietė Agnė Jarušauskaitė. Ji finale 7:1 įveikė Lietuvos reitingo lyderę Simoną Milišauskaitę. Tai buvo jau trečias šiemet Agnės laimėtas čempionatas.