2011 01 25 0:00

ĮVEIKĖ ATRANKĄ

Šveicarijoje prasidėjusių Europos dailiojo čiuožimo pirmenybių atrankos etapą įveikė ir tarp geriausių 20 porų pateko Lietuvos ledo šokių pora - 19-metė amerikietė Isabella Tobias ir 25-erių Deividas Stagniūnas. Pirmadienį atrankos varžybų laisvojoje programoje Lietuvos duetas tarp 15 porų buvo aštunti (65,36 taško). Tai buvo paskutinioji pozicija, garantavusi vietą pagrindinėse varžybose. Atrankos varžybose teisėjai geriausiai įvertino čekų porą Lucie Mylivečkovą ir Matejų Novaką (80,54 tšk.). Antri - Vokietijos čiuožėjai Nelli Žiganšina ir Alexanderis Gazsis (79,27), treti - Penny Coomes ir Nicholasas Bucklandas (73,79) iš Didžiosios Britanijos. Ledo šokėjų trumpoji programa Europos pirmenybėse bus atliekama rytoj, trečiadienį.

BRAZILIJOS VICEČEMPIONĖ

37-ajame Brazilijos buriavimo čempionate olimpinėje "Laser Radial" jachtų klasėje Pekino žaidynių vicečempionė Lietuvos atstovė 28-erių Gintarė Scheidt (Volungevičiūtė) užėmė antrąją vietą. Iš dešimties plaukimų Gintarė laimėjo tris. Lietuvę aplenkė tik varžybų šeimininkas 22 metų Matheusas Dallagnelo. Iš viso "Laser Radial" klasėje lenktyniavo 49 buriuotojai.

RUSIJOS ČEMPIONĖ

Prieš pat naujuosius iš Lietuvos į Rusiją perbėgusi Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės vicečempionė ir Europos čempionato bronzinė prizininkė Donata Rimšaitė šį savaitgalį Maskvoje laimėjo atvirąjį šios šalies čempionatą. 22-ejų naujoji Rusijos čempionė surinko 5952 taškus ir antrąją vietą užėmusią Jekateriną Churaskiną aplenkė 236 taškais. Trečiąja prizininke tapo Polina Stručkova (5676 tšk.). Ketvirtąją vietą užėmė dar neseniai tarptautinėse varžybose Lietuvai atstovavusi Julija Kolegova (5628 tšk.). Iš viso moterų varžybose konkuravo 15 atlečių.

PIRMAUJA VOKIETĖ

26 metų olimpinė čempionė amerikietė Lindsey Vonn antrą sykį per savaitgalį triumfavo Italijoje per pasaulio kalnų slidinėjimo taurės

varžybas (1:22,64). Slalomo giganto rungtyje ji iškovojo jau 39-ą pergalę pasaulio taurės varžybų etapuose ir šeštąją - šį sezoną. Planetos kalnų slidinėjimo taurės moterų varžybų lyderių rikiuotė po 21 rungties iš 37: 1. Maria Riesch (Vokietija, 1232 tšk.), 2. L.Vonn (1087), 3. Elisabeth Goergl (Austrija, 628), 4. Tanja Poutiainen (Suomija, 580), 5. Julia Mancuso (JAV, 564).

PRASTI REZULTATAI

Estijoje vykusio eilinio planetos slidinėjimo taurės etapo sprinto varžybose lietuviai liko toli nuo lyderių. Vyrų atrankos varžybose 1,4 km distanciją įveikęs per 3:33,57 Modestas Vaičiulis liko 58-as, o trasoje 0,63 sek. ilgiau sugaišęs Aleksejus Novoselskis liko 59-as tarp 77 dalyvių. Pasaulio slidinėjimo taurės vyrų varžybų lyderių rikiuotė po 21 rungties iš 31: 1. Dario Cologna (Šveicarija, 1197 tšk.), 2. Petteris Nothungas (Norvegija, 774), 3. Lukašas Baueris (Čekija, 698), 4. Danielis Rickardssonas (Švedija, 681), 5. Aleksandras Legkovas (Rusija, 651). Moterų sprinto atrankoje Lina Kreivėnaitė 1,2 km distanciją įveikė per 3:36,96 ir liko paskutinė, 52-a. Lietuvė net 6,94 sek. atsiliko nuo priešpaskutinę vietą užėmusios varžovės iš Rumunijos. Planetos slidinėjimo taurės moterų varžybų lyderės po 21 rungties iš 31: 1. Justyna Kowalczyk (Lenkija, 1401 tšk.), 2. Marit Bjoergen (Norvegija, 922), 3. Arianna Follis (Italija, 880), 4. Petra Majdič (Slovėnija, 864), 5. Therese Johaug (Norvegija, 812).

Varėniškių pergalė

Trečią pergalę atkeltose Lietuvos vyrų rankinio lygos XIV turo rungtynėse iškovojo iki šiol dešimties komandų turnyro autsaidere buvusi Varėnos komanda "Ūla" (6 tšk.), ji svečiuose 37:32 nugalėjo aštuntąją vietą užimančius Utenos "HC Utena" (7 tšk.) rankininkus. Po šios pergalės varėniškiai iš 9 pozicijos išstūmė Panevėžio ekipą "KKSC-Grifo" (6 tšk.). Turnyre pirmauja titulą ginantis Klaipėdos

"Žemaitijos Dragūnas" (21 tšk.), antras - Kauno "Granitas-Gaja-Karys" (20), trečia - Vilniaus komanda "VHC Šviesa" (19).