2011 02 28 0:00

SERBO TRIUMFAS

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vykusio ATP serijos turnyre "Dubai Duty Free Tennis Championships", kurio prizų fondą sudaro 1,619 mln. JAV dolerių, nugalėtoju trečius metus iš eilės tapo serbas Novakas Džokovičius. Vienetų varžybų finale serbas vos per 1 valandą ir 12 minučių 6:3, 6:3 nugalėjo favoritu laikytą šveicarą Roger Federerį, kuris šiame turnyre triumfavo keturis kartus - 2003, 2004, 2005 ir 2007 metais. Be pagrindinio prizo, N.Džokovičiui atiteko 368 tūkst. dolerių čekis bei 500 ATP klasifikacijos taškų. Dvejetų varžybas laimėjo ukrainiečio Sergejaus Stachovskio ir ruso Michailo Južno duetas, finale 4:6, 6:3, 10:3 įveikęs prancūzo Jeremy'o Chardy ir Feliciano Lopezo porą.

GERINO POZICIJAS

Italijoje vykstančiame Europos suaugusiųjų ir jaunimo (iki 20 metų) biatlono čempionate šeštąją vietą 12,5 km persekiojimo lenktynėse užėmė Tomas Kaukėnas. Išvakarėse aštuntojoje vietoje sprinto lenktynėse finišavęs lietuvis sekmadienį vos du kartus suklydo šaudykloje ir, sugaišęs 40 minučių 36,6 sekundės, aplenkė du varžovus. Nuo antrąjį aukso medalį iškovojusio ruso Viačeslavo Akimovo (38:53,7), kuris suko keturis baudos ratus, T.Kaukėnas atsiliko 1 minute 42,9 sekundės. Sidabro medalį vėl iškovojo net šešis kartus šaudykloje suklydęs vokietis Benediktas Dollas (39:30,0), o bronza vėl tenkinosi keturis baudos ratus sukęs čekas Michalas Krcmaras (39:45,2).

Savo pozicijas pagerino ir kiti du sekmadienį jaunimo persekiojimo lenktynėse startavę Lietuvos biatlonininkai: Karolis Dambrovskis (43:26,7; 3 baudos ratai) iš 36-os vietos pakilo į 25-ą, o 46-as išvakarėse buvęs Rokas Suslavičius (49:04,5) užėmė 45-ą vietą, aplenkdamas dešimt nefinišavusių atletų.

AGNĖ DEVINTA

Italijoje besibaigiančiame pasaulio jaunimo (iki 20 metų) greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionate šešiolikmetė Agnė Sereikaitė vakar užėmė devintąją vietą 1000 m distancijoje. Atrankos čiuožime lietuvė sugaišo 1 minutę 47,596 sekundės ir, nusileidusi beveik keturiais metais vyresnei kanadietei Laurie Marceau (1:47,261), finišavo antra dešimtajame čiuožime.

Ketvirtfinalyje A.Sereikaitė sugaišo 1 minutę 35,061 sekundės ir liko trečia trečiajame čiuožime bei nepateko į pusfinalį. Greičiau už lietuvę čiuožė tik vėliau į finalą patekusios Azijos atletės - šešiolikmetė kinė Han Xiao (1:34,256) ir metais vyresnė korėjietė Hee Jung Cheon (1:34,386).

LYGIOSIOS LENKIJOJE

Naujajam sezonui besirengiantis praėjusių metų Lietuvos futbolo A lygos bronzos medalininkas Vilniaus VMFD "Žalgirio" klubas trečiąsias kontrolines rungtynes Lenkijoje su aštuntąją vietą šios šalies I lygos pirmenybėse užimančia Vodzislavo "Odra" vienuolike baigė lygiosiomis 2:2 (0:1). Šeimininkai dusyk pirmavo o žalgiriečiams dusyk pavyko išlyginti rezultatą. Vilniaus komandai įvarčius pelnė Deividas Matulevičius (68 min.) ir Goranas Jerkovičius (83 min.). Pirmąsias kontrolines rungtynes Lenkijoje antradienį vilniečiai 0:7 (0:4) pralaimėjo Lenčnos "Bogdanka" vienuolikei, o antrosiose 2:1 (0:1) įveikė Kliučborko MKS ekipą.