2011 03 02 0:00

PIETIETIŠKOS AISTROS

Ukmergėje vykusių 2011 metų Lotynų Amerikos sportinių šokių Lietuvos pirmenybių nugalėtojais tapo Jokūbas Venckus ir Jomantė Dapkevičiūtė (Vilniaus "Ratuto" ir gimnastikos mokykla). Antrąją vietą teisėjai skyrė Gediminui Grigoniui ir Sandrai Kniazevičiūtei (Kauno "Sūkurys"). Treti - Liudas Tamulaitis ir Mona Vinklerytė (Vilniaus "Kandela"). Visų amžiaus grupių konkursuose dalyvavo 349 poros.

VISI UŽ BORTO

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 21 metų) dailiojo čiuožimo čempionate į pagrindines varžybas nepateko ir Rimgailė Meškaitė. Lietuvė kvalifikacijos laisvojoje programoje surinko 64,65 taško (1,65 taško pagerino asmeninį rezultatą) ir liko tik keturiolikta tarp 36 dalyvių. Nuo 12 vietos, suteikiančios teisę čiuožti pagrindinėse varžybose, Lietuvos atstovę skyrė 3,84 taško. Bendrojoje įskaitoje R.Meškaitė užėmė 32 vietą tarp 54 čiuožėjų. Pernai pasaulio jaunimo pirmenybėse R.Meškaitė buvo 34-a tarp 55 dalyvių. Į pagrindines varžybas nepateko ir kiti Lietuvos atstovai: ledo šokių pora Teressa Vellrath ir Aleksandras Pirogovas bendrojoje įskaitoje liko 27-i tarp 33 duetų, o vaikinų atrankoje Saulius Ambrulevičius bendrojoje įskaitoje liko 38-as tarp 42 čiuožėjų.

TOLI NUO LYDERIŲ

Planetos slidinėjimo pirmenybėse Norvegijoje 58 vietą (iš viso finišavo 66 moterys) 10 km distancijoje klasikiniu stiliumi užėmė Lietuvos atstovė Ingrida Ardišauskaitė (33:42,7). Aukso medalį - jau trečią šiose pirmenybėse po pergalių sprinte bei 15 km persekiojimo lenktynėse - iškovojo 30-metė norvegė Marit Bjoergen (27:39,3), aplenkusi lenkę Justyną Kowalczyk (27:43,4) ir suomę Aino Kaisą Saarinen (27:49,0).

"MARGIRIO" PERGALĖ

Kaune pasibaigusias Lietuvos šachmatų aukščiausiosios lygos pirmenybes, kur dešimt ekipų ratų sistema kovojo dėl stipriausio šalies šachmatų klubo titulo bei teisės žaisti Europos klubų taurės varžybose, vėl laimėjo Kauno "Margirio" klubo pirmoji komanda. Čempionų titulus apgynę šachmatininkai iškovojo aštuonias pergales bei vieną mačą baigė lygiosiomis. Surinkę 17 taškų jie net 4 taškais aplenkė prizininkais tapusias atitinkamai Vilniaus VŠŠSM komandą "Chess United" ir Kauno A.Gustaičio ŠK ekipą. Aukso medaliais pasipuošė tarptautiniai didmeistriai Šarūnas Šulskis ir Algimantas Butnorius, tarptautiniai meistrai Mindaugas Beinoras bei Aidas Labuckas, taip pat Tomas Laurušas, FIDE meistras Laimutis Šolys, moterų tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė ir Viktorija Beinoraitė. Prie komandos rezultatų prisidėjo ir Giedrius Šulskis bei Brigita Laurušaitė. Kauno "Margiris" ir Vilniaus "ŠŠSM- Chess United" iškovojo teisę dalyvauti Europos klubų šachmatų čempionate, kuris rugsėjo pabaigoje vyks Rogaška Slatinoje (Slovėnija). Plungės "Bokšto" pirmosios komandos žaidėjas FIDE meistras Matas Narmontas šiose varžybose įvykdė tarptautinio meistro normą (žaisdamas pirmojoje lentoje pelnė 6,5 taško). Tai - pirmoji tarptautinio meistro norma, įvykdyta Lietuvos šachmatų lygos varžybose.