2011 03 21 0:00

ČEMPIONAI JAU PUSFINALYJE

Lietuvos vyrų rankinio lygoje čempionų titulą ginantis Klaipėdos "Žemaitijos Dragūnas" pirmasis užsitikrino vietą turnyro pusfinalyje. Per ketvirtfinalio rungtynių seriją iki 2 pergalių klaipėdiečiai 2:0 įveikė Panevėžio "Grifo-KKSC" komandą. "Žemaitijos Dragūnas" namie laimėjo 28:22 (13:11), o išvykoje varžovus pranoko 35:20 (16:11). Kitų ketvirtfinalio porų varžybose kol kas vyrauja pusiausvyra, nugalėtojai paaiškės tik po trečių serijos mačų. Po pergalę turi Kauno "Lūšis" ir Vilniaus "VHC Šviesa" (32:28; 26:29), Vilniaus "HC Vilnius" ir Kauno "Granitas-Gaja-Karys" (27:28; 30:24), Šiaulių "Universitetas-Diringa" ir Alytaus "Almeida-Stronglasas" (25:29; 37:29).

DOMINAVO ŠEIMININKAI

Vilniuje savaitgalį vyko VI tarptautinis jaunimo iki 18 metų bokso turnyras, skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui. Turnyre, kuris įtrauktas į oficialų Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) kalendorių, šiemet dalyvavo beveik 100 boksininkų iš 17 šalių. 10-ies svorio kategorijų sportininkams išdalyta 12 komplektų medalių. Daugiausia apdovanojimų laimėjo Lietuvos atstovai. Varžybų šeimininkai iškovojo 13 medalių - 4 aukso, 4 sidabro ir 5 bronzos. Po du aukso medalius pelnė Latvijos ir Italijos boksininkai, po vieną - Vokietijos, Danijos, Gruzijos ir Kazachstano atstovai. Iš šeimininkų nugalėtojais tapo jaunimo olimpinių žaidynių čempionas Ričardas Kuncaitis (svorio kategorija iki 69 kg), Edgaras Skurdelis (iki 60 kg), Eimantas Stanionis (iki 56 kg) ir Andrė Sviridovas (iki 69 kg, B grupė).

DEVINTAME DEŠIMTUKE

2010-2011 metų sezono pasaulio biatlono taurės varžybų galutinėje įskaitoje 83-iąją vietą (19 įskaitinių taškų) užėmė Diana Rasimovičiūtė. Prizo savininke pirmą kartą per savo karjerą tapo 28-erių suomė Kaisa Makarainen (1005 tšk.), aplenkusi vokietę Andreą Henkel (972 tšk.) ir švedę Heleną Ekholm (971 taškas). Sportininkių rezultatai buvo sumuojami po 26 rungčių. Iš viso klasifikuotos 97 biatlonininkės. Baigiamąją sezono rungtį - 12 km masinio starto lenktynes - vakar Norvegijoje laimėjo baltarusė Darija Domračiova. Lietuvė šiose varžybose nedalyvavo.

UKRAINIEČIO TRIUMFAS

Šeštą kartą pasaulio sunkaus svorio bokso čempiono titulą pagal WBC ("World Boxing Council") versiją apgynė ukrainietis Vitalijus Kličko. Šeštadienį jis Kelne 19 tūkst. žiūrovų akivaizdoje jau per pirmojo iš dvylikos planuotų raundų 3 minutes įveikė pretendentą į šį titulą kubietį Odlanierą Solį. Kubos boksininkas patyrė kelio traumą ir negalėjo toliau kovoti, todėl arbitras įskaitė ukrainiečiui pergalę techniniu nokautu. Dabar 39-erių V.Kličko profesionalų ringo sąskaitoje nuo 1996 metų - jau 42 pergalės (39 - nokautais) ir vos 2 pralaimėjimai. Šešėliu pravardžiuojamas 2004 metų olimpinių vasaros žaidynių čempionas 30-metis O.Solis profesionalų ringe iki šeštadienio buvo iškovojęs 17 pergalių iš eilės (12 - nokautais). Pasaulio profesionalų bokso sunkaus svorio čempiono titulai pagal IBF ir WBO versijas priklauso jaunesniajam V.Kličko broliui Vladimirui.