2011 04 12 0:00

GRUNTO SEZONAS PRASIDEDA

Naujame stipriausių planetos tenisininkų ATP klasifikacijos sąraše Lietuvos rinktinės lyderis dvidešimtmetis Ričardas Berankis (673 tšk.) iš 74 vietos smuktelėjo į 75-ąją. Per savaitę pajėgiausio Lietuvos tenisininko taškų suma nepakito. Du įskaitinius taškus praėjusią savaitę uždirbęs devyniolikmetis Laurynas Grigelis (99) iš 407 pozicijos pakilo į 403-iąją. Aštuoniolikmetis Dovydas Šakinis (5 tšk.) per savaitę nusileido 4 laipteliais žemiau ir dabar užima 1091 vietą. ATP klasifikacijos lyderių dešimtuke pakitimų neįvyko. Tebepirmauja 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis (12 870 tšk.), antras - 23-ejų serbas Novakas Džokovičius (9700), trečias - šveicaras Roger Federeris (8550), ketvirtas - britas Andy Murray'us (5545), penktas - švedas Robinas Soderlingas (5420), šeštas - ispanas Davidas Ferreras (4600), septintas - čekas Tomašas Berdychas (3900), aštuntas - ispanas Fernando Verdasco (2925), devintas - austras Jurgenas Melzeris (2660), dešimtas - prancūzas Gaelis Monfils (2600).

Jau kitą savaitę Ispanijoje prasidėsiančiame ATP "World Tour 500" serijos turnyre "Barcelona Open" (prizų fondas - 1 550 000 eurų) R.Berankis pradės sezoną ant grunto dangos. Lietuviui nereikės dalyvauti atrankos varžybose - jis į pagrindinį turnyrą pateko, kai turnyre atsisakė dalyvauti australas Lleytonas Hewittas ir italas Andreasas Seppis. Šiuos pakeitė ispanas Pere Ribas ir R.Berankis. "Barcelona Open" turnyre dalyvaus šeši pirmojo dešimtuko žaidėjai: R.Nadalis, A.Murray'us, R.Soderlingas, D.Ferreras, T.Berdychas, J.Melzeris ir G.Monfils. Barselonoje nežais pernai ten triumfavęs F.Verdasco (tuomet finale jis 6:3, 4:6, 6:3 nugalėjo R.Soderlingą).

Po šio turnyro lietuvio planuose tokie turnyrai: "Estoril Open" (Portugalija), "Madrid Open" (Ispanija), "Nice Open" (Prancūzija) ir atvirasis Prancūzijos teniso čempionatas "French Open".

LIETUVIAI MARATONE

38-ą kartą Lenkijoje surengtame maratone "Maraton Dębno", kuris buvo ir šalies čempionatas, penktąją vietą užėmė Kęstutis Jankūnas (2.25:40). Nugalėtoju tapo ukrainietis Ivanas Babaryka (2.13:16), aplenkęs lenkus Blažejų Brzezinskį (2.14:16) ir Michalą Smalecą (2.22:28).

31-ajame Roterdamo maratone "ABN AMRO Marathon Rotterdam" Olandijoje, kur bėgo 7328 stajeriai, Darius Sadeckas užėmė 40 vietą (2.27:55). Laimėjo Kenijos stajeris Wilsonas Chebetas (2.05:27), aplenkęs tėvynainį Vincentą Kipruto (2.05:33) ir etiopą Chelę Dechasą (2.08:47).

TREČIA PERGALĖ

Čarlstone (Pietų Karolina, JAV) pasibaigusio WTA teniso turnyro "Family Circle Cup" nugalėtoja tapo pirmoji pasaulio raketė Caroline Wozniacki iš Danijos. 20 metų tenisininkė finale 6:2, 6:3 įveikė rusę Jeleną Vesniną. Tai buvo trečiasis danės triumfas šiemet (prieš tai šventė pergalę Dubajuje ir Indian Velse surengtų turnyrų finaluose), o per visą karjerą ji laimėjo jau penkiolika WTA turnyrų. Be pagrindinio prizo, C.Wozniacki uždirbo 111 tūkst. JAV dolerių čekį ir 470 WTA taškų. 24-erių J.Vesninai atiteko 57 350 dolerių ir 320 taškų.

TARP PRIZININKIŲ

Ispanijoje pasibaigė trečiasis Europos buriavimo taurės etapas. Kauno buriavimo mokyklos "Bangpūtys" auklėtinė Gintarė Scheidt laimėjo paskutinįjį plaukimą "Laser Radial" jachtų klasėje ir, surinkusi 69 baudos balus, šioje regatoje užėmė trečiąją vietą. Iš viso jos sąskaitoje 3 pergalės per 11 plaukimų. Tarp 78 regatoje dalyvavusių buriuotojų kaunietė Aušra Milevičiūtė (177 baudos balai) užėmė 32 vietą, o jaunoji Viktorija Andrulytė 42-ąją. Nugalėjo Sarah Winther (63) iš Naujosios Zelandijos, antra buvo belgė Evi Van Ecker (66).

VILNIEČIAI - ŠEŠTI

Rusijos sostinėje Maskvoje vykusiose atvirosiose Tarptautinės sportinių šokių federacijos (IDSF) pasaulio reitingo dešimties šokių varžybose "Danceforum 2011" į finalą pateko ir šeštąją vietą užėmė Vilniaus klubo "Ratuto" ir Gimnastikos mokyklos atstovai Jonas Kazlauskas ir Jasmine Whitney Chan. Iš viso varžybose dalyvavo 65 duetai. Nugalėjo rusai Ilja Mazurovas ir Svetlana Tichonova, antri ir treti - jų tautiečiai Andrejus Serguninas ir Aliną Glazkovą bei Viačeslavas Korovinas ir Marija Potiomkina.