2011 05 10 0:00
Mažajame finale nugalėję daugkartinius šalies čempionus "Almeidos-Stronglaso" rankininkai pirmą kartą iškovojo bronzą.

BRONZA ALYTIŠKIAMS

Lietuvos rankinio lygos (LRL) mažajame finale bronzos medalius iškovojo ir savo klubo istoriją perrašė Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkai. Juos į pergalę vedė treneris Eugenijus Gimbutas. Bonziniai prizininkai užvakar savo arenoje 24:21 (13:11) palaužė daugkartinius šalies čempionus "HC Vilniaus" rankininkus. "Almeidos-Stronglaso" rankininkai į geriausių ekipų ketvertuką pateko tik po 15 metų pertraukos, o medaliais pasipuošė pirmą kartą istorijoje. Alytiškiai mažojo finalo seriją laimėjo 2:1.

LRL superfinalo serijoje iki trijų pergalių Klaipėdos "Žemaitijos dragūnas" 2:0 laimi prieš Kauno "Lūšį". Trečiosios serijos rungtynės numatytos rytoj 19 val. Klaipėdoje.

E.KRUNGOLCAS - KETVIRTAS

Vengrijos sostinėje Budapešte surengtų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiojo etapo varžybų vyrų finale Edvinas Krungolcas surinko 5796 taškus ir užėmė ketvirtą vietą. Pekino žaidynių vicečempionas E.Krungolcas sekmadienį buvo trečias fechtavimo rungtyje (928 tšk.), plaukdamas užėmė 19 vietą (1240 tšk.), jojimo rungtyje buvo 18-as (1176 tšk.), kroso ir šaudymo - šeštas (2452 tšk.). Lietuvos sportininką Vengrijoje aplenkė tik prizininkais tapę čekas Davidas Svoboda (5824 tšk.), ukrainietis Pavlo Tymoščenka (5804) ir Woojinas Hwangas (5800) iš Pietų Korėjos. Finale startavęs lietuvis Paulius Aleksandravičius surinko 5620 taškų ir užėmė 19 vietą tarp 36 dalyvių. Kiti du mūsų šalies atstovai Justinas Kinderis ir Tomas Makarovas Budapešte neįveikė atrankos barjero.

TARP LYDERIŲ

Gruzijos sostinėje Tbilisyje vykstančiose 130 dalyvių Europos moterų šachmatų pirmenybėse antrą pergalę iš eilės iškovojo 27-erių Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2504). Lyderių grupėje žengianti Lietuvos šachmatininkė antrajame rate juodosiomis figūromis nugalėjo Zeinab Mamedjarovą (2342) iš Azerbaidžano. Po tiek pat pergalių iškovojo dar penkiolika dalyvių. Pirmąją nesėkmę patyrė ir su 1 tašku iš dviejų galimų į 50-ąją poziciją smuktelėjo kita Lietuvai atstovaujanti sportininkė 22-ejų Deimantė Daulytė (2306), ji antrajame rate žaisdama juodosiomis figūromis nusileido gruzinei Lelai Džavachišvili (2454). Trečiajame rate vakar V.Čmilytė baltosiomis figūromis žaidė su gruzine Nazi Paikidze (2408), o D.

Daulytė irgi baltosiomis kovėsi su kita gruzine Madona Bokučava (2115). Senojo žemyno čempionė paaiškės gegužės 18-ąją. Tą dieną bus žaidžiamas paskutinis, vienuoliktas, čempionato ratas šveicariškąja sistema.

LATVIAI IŠLIKO

Vietas pasaulio ledo ritulio čempionato stipriausiųjų grupėje išsaugojo Latvijos ir Baltarusijos rinktinės - kitais metais jos vėl kausis elito divizione. Slovakijoje vykstančių pirmenybių autsaiderių grupėje per lemiamas rungtynes užvakar Latvijos komanda 4:1 (2:0,

1:0, 1:1) nugalėjo Austrijos ekipą, o Baltarusija 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) sutriuškino Slovėniją. Taigi 2012 metų pasaulio čempionato elito varžybose Austrijos ir Slovėnijos rinktines pakeis I diviziono pirmenybes šiemet laimėjusios Italijos ir Kazachstano nacionalinės komandos.

LINA PAKILO

Pirmadienį paskelbtame pajėgiausių planetos tenisininkių (WTA) sąraše 25-erių Lina Stančiūtė (78 tšk.) iš 554 pozicijos pakilo į 471-ąją.

Per savaitę lietuvė uždirbo 23 WTA taškus. Lyderė tebėra Danijos atstovė Caroline Wozniacki (9790 tšk.), antra - belgė Kim Clijsters (8115), trečia - rusė Vera Zvonariova (7635). Pirmą kartą į dešimtuką pateko čekė Petra Kvitova (3673). Ji sekmadienį Ispanijoje laimėjo jau trečią šiais metais WTA serijos turnyrą. Čekė iš 18 vietos pakilo į dešimtąją.

Vakar paskelbtoje stipriausių planetos tenisininkų ATP piramidėje dvidešimtmetis Ričardas Berankis (650 tšk.) iš 78 vietos nukrito į 81-ąją. Dėl traumos nerungtyniaujantis Lietuvos tenisininkas per savaitę prarado 18 ATP taškų. Devyniolikmetis Laurynas Grigelis (94 tšk.) iš 418 pozicijos pakilo į 410-ąją. ATP klasifikacijos lyderis nepasikeitė - pirmauja 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis (12 475 tšk.). Jį sparčiai vejasi sekmadienį jau šeštą turnyrą iš eilės šiemet laimėjęs 23 metų serbas Novakas Džokovičius (10 665). Beje, užvakar Ispanijos sotinėje Madride serbas finale nukovė R.Nadalį - 7:5, 6:4. ATP klasifikacijoje trečias tebežengia šveicaras Roger Federeris (8900).