2011 05 25 0:00

PER VARGUS

Antrajame iš keturių šių metų "Grand Slam" serijos teniso turnyrų - atvirajame Prancūzijos čempionate (prizų fondas - 17,52 mln. eurų) titulą ginantis pajėgiausias planetos tenisininkas 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis per vargus pasiekė antrą ratą. Vakar jis pirmame rate po alinančios kovos šventė pergalę prieš 26 metų 206 cm ūgio amerikietį Johną Isnerį - 6:4, 6:7 (2:7), 6:7 (2:7), 6:2, 6:4. Šeštojo Prancūzijos čempiono titulo siekiantis R.Nadalis antrame rate susitiks su 25-erių tėvynainiu Pablo Andujaru (ATP klasifikacijoje - 48 vieta). Šis vakar nugalėjo 23 metų kolumbietį Santiago Giraldo (63) - 7:6 (7:5), 6:3, 6:3.

AUKSINĖ SERIJA

Tomo Pačėso treniruojamas Gdynės klubas "Asseco Prokom" aštuntą kartą iš eilės tapo Lenkijos krepšinio lygos čempionu. Per lemiamas septintas finalo rungtynes titulą gynę Gdynės krepšininkai namie 76:71 (24:9, 14:17, 12:15, 26:30) įveikė Zgoželeco "PGE Turow" krepšininkus ir laimėjo seriją 4:3. Tai jau ketvirtas toks T.Pačėso laimėjimas per trenerio karjerą nuo 2007-ųjų. Iš viso savo kolekcijoje Lietuvos specialistas turi dešimt Lenkijos čempionų titulų. Aukso medalius Tomas Lenkijoje pradėjo rinkti nuo 2002 metų, kai čempionu tapo su Vroclavo "Sląsk" ekipa. 2003-iaisiais titulą pelnė jau būdamas Vloclaveko "Anwil" žaidėju, o nuo 2004 m. laimi medalius su Gdynės klubu. Tiesa, Lietuvos trenerio auksinių metų serija trunka dar ilgiau - prieš pradėdamas žaisti Lenkijoje, jis 2001-aisiais su Permės "Ural Great" iškovojo Rusijos pirmenybių auksą. Iki 2007 m. T.Pačėsas buvo "Asseco Prokom" žaidėjas, o baigęs krepšininko karjerą iškart tapo trenerio padėjėju. Šias pareigas ėjo labai trumpai - 2007-ųjų lapkritį pasitraukus vyresniajam kolegai Eugeniuszui Kijewskiui tapo pagrindiniu treneriu.

GĖDINGA SUMA

Praėjusią savaitę Gruzijos sostinėje Tbilisyje Europos moterų šachmatų čempione pirmą kartą mūsų sporto istorijoje tapusi 27-erių Viktorija Čmilytė bus itin kukliai pagerbta valstybės. Už įspūdingą laimėjimą šalies vyriausybė jai atseikės 2000 litų. Po tiek vargšams mūsų seimūnams kas mėnesį skiriama vien parlamentinėms išlaidoms. Tiesa, pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą "Dėl didelio meistriškumo sportininkų ir kitų rinktinės narių skatinimo" jai turėtų priklausyti 4000 Lt premija, bet dėl pasaulinės krizės ši suma dvigubai sumažinta. Už Europos čempionės titulą varžybų organizatoriai V.Čmilytei skyrė 20 tūkst. eurų.

BĖGO 10 KM

Klaipėdoje įvyko Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Vyrų grupėje čempionu tapo Marius Diliūnas. Jis distancijoje sugaišo 31 min. 2 sek. ir 10 sek. aplenkė antrojoje vietoje likusį Tomą Venckūną. Bronzos medalį iškovojo Mindaugas Viršilas, nugalėtojui pralaimėjęs 57 sekundes. Moterų grupėje nepralenkiama buvo Diana Lobačevskė. Ji 10 km plentu nubėgo per 34 min. 21 sek. ir net 1 min. 32 sek. aplenkė sidabrą iškovojusią Gytę Norgilienę. Net 3 min. ir 19 sek. pralaimėjusi nugalėtojai Remalda Kergytė finišavo trečia.

RUNGĖSI ORIENTACININKAI

Nidoje vyko Baltijos šalių orientavimosi sporto čempionatas, kuriame varžėsi stipriausi penkių Baltijos valstybių sportininkai - per 500 orientacininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos. Varžybų organizatoriai dalyviams paruošė sudėtingas trasas vaizdinguose Juodkrantės bei Nidos miškuose. Bendrojoje varžybų įskaitoje Lietuvos komanda tapo Baltijos šalių orientavimosi sporto čempione! Antrąją vietą iškovojo Latvijos orientacininkai, trečiąją - Estijos, ketvirtąją - Baltarusijos, paskutinę - Rusijos sportininkai.