2011 06 04 0:00

RAFA - FINALE

Paryžiuje vykstančio atvirojo Prancūzijos teniso čempionato (prizų fondas - 17,52 mln. eurų) vyrų varžybų pusfinalyje čempiono vardą ginantis ispanas Rafaelis Nadalis (ATP klasifikacijoje - 1 vieta) penktadienį 6:4, 7:5, 6:4 nugalėjo 24 metų škotą Andy Murray'ų (4). Jau šešto titulo Paryžiuje siekiantis Rafa vakar, birželio 3-iąją, šventė 25-ąjį gimtadienį. Po pergalės prieš škotą ispanas dar nežinojo, kas bus jo varžovas finale sekmadienį. Vakar vakare kitame pusfinalyje susikovė šį sezoną pralaimėjimo kartėlio dar nepatyręs pirmojo savo karjeroje Prancūzijos čempiono titulo siekiantis 24-erių serbas Novakas Džokovičius (2) ir 2009-aisiais šį turnyrą laimėjęs 29 metų šveicaras Roger Federeris (3).

Šiandien įvyks moterų finalas, dėl Didžiojo prizo raketes sukryžiuos čempionės titulą ginanti 30 metų italė Francesca Schiavone (WTA klasifikacijoje - 5 vieta) ir 29-erių kinė Na Li (7).

TRIUMFAVO RYGOJE

Latvijos sostinėje Rygoje vykusiose tarptautinėse varžybose "Rygos taurė" pergales iškovojo bėgikė Eglė Balčiūnaitė, šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys ir šuolininkas į tolį Darius Aučyna. 800 m distancijoje triumfavusi E.Balčiūnaitė nuotolį įveikė per 2:3,00 ir 0,34 sek. aplenkė antrojoje vietoje likusią ukrainietę Anželiką Ševčenko. R.Stanys peršoko į 222 cm aukštį iškeltą kartelę ir, pagerinęs geriausią šalies sezono rezultatą, 3 cm aplenkė baltarusį Artiomą Zaicevą ir latvį Normundą Pupolą. D.Aučyna geriausiu pirmuoju bandymu į tolį nušoko 7,84 m. Antras liko latvis Janis Leitis (7,80 m), trečias - kitas latvis Elvijus Misanas (7,73 m).

"REAL" SUKLUPO

Ispanijos ACB krepšinio lygos pusfinalyje - netikėtumas. Bilbao klubas "Bizkaia" pirmą kartą žais ACB lygos finale. Pusfinalio serijoje iki trijų pergalių "Bizkaia" 3:1 (67:78, 71:66, 68:51, 80:72) įveikė Madrido "Real" krepšininkus. Šie Ispanijos čempionais yra tapęs 13 kartų. Finalo serijoje iki 3 pergalių "Bizkaia" kausis su 12 kartų šalies čempione tapusia "Barcelona".

IŠSAUGOJO VILTIS

Antrąją pergalę Europos beisbolo taurės kvalifikaciniame turnyre Vokietijoje iškovojo ir galimybes kovoti dėl vienintelio kelialapio į kitą turnyro etapą išsaugojo Lietuvos čempionė Kauno "Lituanica". 4 turo rungtynėse "Lituanica" (koeficientas 0.5) 5:3 įveikė antrą nesėkmę patyrusią "Therwil Flyers" (Šveicarija, 0.5) ekipą ir pakilo į ketvirtąją vietą.

LIETUVIŲ PERGALĖS

Italijos mieste Bergame surengtame ITF serijos (F-12 Futures) teniso turnyre (prizų fondas - 10 tūkst. JAV dolerių) pergalingai rungtyniauja devyniolikmetis Laurynas Grigelis (ATP klasifikacijoje - 397 vieta). Ketvirtfinalyje jis 6:1, 6:4 nugalėjo 23 metų šveicarą Yanną Martisą (561). Lietuvio varžovas pusfinalyje - švedas Christianas Lindellas, 7:5, 6:3 įveikęs italą Claudio Grassį.