2011 07 02 0:00

N.DŽOKOVIČIUS - FINALE

Prestižiškiausio teniso turnyro - Vimbldono čempionato moterų varžybų finale šiandien susikaus 24-erių rusė Marija Šarapova (WTA klasifikacijoje - 6 vieta) ir 21 metų čekė Petra Kvitova (8). Pirmoji sieks antrojo Didžiojo prizo šiame čempionate (pirmąjį laimėjo 2004-aisiais), iš viso ji yra laimėjusi jau tris "Didžiojo kirčio" serijos turnyrus: be minėtojo, 2006 m. triumfavo JAV, 2008-aisiais - Australijoje. P.Kvitova pirmą kartą iškopė į šios serijos turnyro finalą.

Vakar žaisti vyrų vienetų pusfinaliai. Pirmasis į finalą prasimušė 25-erių serbas Novakas Džokovičius (ATP klasifikacijoje - 2 vieta), jis 7:6 (7:4), 6:2, 6:7 (9:11), 6:3 nugalėjo pirmą kartą Vimbldono pusfinalyje žaidusį 26 metų prancūzą Jo-Wilfriedą Tsonga (19). Kitas finalininkas paaiškėjo vakar vėlai vakare po pajėgiausio planetos tenisininko 2010-ųjų Vimbldono čempiono 25-erių ispano Rafaelio Nadalio ir 24 metų škoto Andy Murray'aus (4) dvikovos.

Bendras turnyro prizų fondas - 14,6 mln. svarų sterlingų, vyrų ir moterų varžybų nugalėtojams atiteks po 1,1 mln. svarų.

IR VĖL REKORDAI

Alytuje vykusiame atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate paskutinę dieną pagerinti dar du šalies rekordai. Trečią rekordą šiose varžybose pagerino kaunietė Jūratė Ščerbinskaitė. 800 m distancijoje laisvuoju stiliumi kaunietė sugaišo 9:10,50 ir net 4,5 sek. pagerino nuo 2004-ųjų Linai Daugvilaitei priklausiusį rekordą.

J.Ščerbinskaitė Alytuje tapo ir 200 (2:04,15) bei 400 m (4:23,36) nuotolių laisvuoju stiliumi rekordininke ir čempione. Antrąja šalies rekordininke paskutinę dieną tapo Asta Drevinskaitė. Ji 200 m krūtine įveikė per 2:21,22 sekundes ir 0,24 sek. pagerino vieną seniausių šalies rekordų, šis net 22 metus priklausė Gitanai Mališauskaitei.

T.MIKUČIO AUKSAS

Peru sostinėje vykusiose ITTF "Global Junior Circuit" stalo teniso varžybose atvirųjų Peru pirmenybių jaunių čempionu tapo aštuoniolikmetis iš Lietuvos Tomas Mikutis. Vasario pradžioje Čekijoje organizuotose ITTF "Global Junior Circuit" serijos varžybose Tomas Mikutis pirmą kartą U-18 grupėje asmeninėse varžybose iškovojo trečiąją vietą. Pirmą kartą tokio lygio varžybose triumfavęs 62 poziciją planetos jaunių klasifikacijoje užimantis T.Mikutis pusfinalyje 4:3 (11:6, 13:11, 11:8, 9:11, 6:11, 3:11, 11:7) įveikė Brazilijos atstovą Hugo Calderano (68), o finale palaužė argentinietį Ferminą Tentio (283) - 4:3 (6:11, 8:11, 8:11, 12:10, 11:5, 11:9, 11:9). Dvejetų varžybose T.Mikutis su šeimininkų atstovu iškovojo sidabrą.