2011 07 12 0:00
Dalis už medalius surinktų lėšų pateks į vaikų krepšinio plėtra besirūpinantį A.Sabonio paramos fondą.
Anatolijaus Kostrovo nuotrauka

SABONIO MEDALIAI

Vakar, liepos 11-ąją, 11 valandą Lietuvos monetų kalykloje buvo pristatyta unikali medalių kolekcija, įamžinanti krepšinio legendą Arvydą Sabonį ir 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatą ("EuroBasket 2011").

A.Sabonis žaidė 11 numeriu pažymėtais marškinėliais, todėl šis skaičius pasirinktas ir medalių kolekcijai. Ją sudaro platinos, aukso, paauksuoto sidabro, sidabro ir žalvario medaliai. Kiekviename medalyje pavaizduotas Arvydo Sabonio portretas, krepšininko parašas ir "EuroBasket 2011" ženklas.

Medalis "Arvydas Sabonis Ambasador of EuroBasket, Lithuania 2011" yra pirmasis tokio žanro portretinis kūrinys, išleidžiamas Europos krepšinio čempionato proga. Pirmą kartą Lietuvoje kaldinami medaliai iš platinos. Jų bus pagaminta tik vienuolika. Kūrinio autorius - skulptorius Stasys Žirgulis.

L.ASADAUSKAITEI - SIDABRAS

Didžiojoje Britanijoje vykusiose šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinio etapo moterų varžybose sidabro medalį iškovojo Laura Asadauskaitė. 27-erių lietuvė surinko 5284 taškus ir tik 24-iais atsiliko nuo pergalę iškovojusios olimpinės čempionės vokietės Lenos Schonenborn (5308 tšk.). L.Asadauskaitė po fechtavimo (952 tšk.) rungties buvo penkta, po plaukimo (1116 tšk. - 20 vieta) išliko tpje pačioje pozicijoje, o po jojimo rungties (1108 tšk. - 27 vieta) bendrojoje įskaitoje buvo vienuolikta. Prieš jungtinę kroso ir

šaudymo rungtį Laura nuo lyderių atsiliko 35 sek., tačiau varžybas ji puikiai baigė - tikslai šaudė, greitai bėgo ir finišavo ketvirta (2108 tšk.), o bendrojoje įskaitoje pakilo į antrąją vietą ir pelnė sidabrą. Bronzos medalį finalinėse 36 dalyvių varžybose pelnė prancūzė Elodie Clouvel (5252 tšk.). Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė po trijų rungčių buvo penkta, tačiau paskutiniojoje ji netaikliai šaudė ir nukrito į 30 vietą (4696 taškai).

R.LELEIVYTĖ - 31-a

Italijoje pasibaigusiose prestižinėse daugiadienėse dviratininkių lenktynėse "Giro d'Italia Internazionale Femminile/Giro Donne" sėkmingiausiai iš keturių lietuvaičių pasirodė Vaiano Solaristech" ekipai atstovaujanti Rasa Leleivytė, galutinėje įskaitoje ji užėmė 31 vietą. Lietuvė dešimties etapų lenktynėse 48 min. 46 sek. pralaimėjo nugalėtojai olandei Mariannei Vos.

PASIKEITĖ LYDERIS

Prancūzijoje vykstančiose prestižinėse daugiadienėse dviratininkų lenktynėse "Tour de France" devintąjį etapą laimėjo ispanas Luisas Leonas Sanchezas ("Rabobank", Ispanija), 208 km kalnuose jis įveikė per 5.27:09. Lenktynių lyderis Aleksandras Vinokurovas ("Astana", Kazachstano) per griūtį susilaužė alkūnę ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. "Astana" komandos narys 29-erių Tomas Vaitkus finišo liniją kirto 144-as, o "Garmin-Cervelo" ekipai atstovaujantis 23 metų Ramūnas Navardauskas - 162-as tarp 180 finišavusiųjų. Bendrojoje įskaitoje po devintojo etapo naujuoju lyderiu tapo antrąją vietą devintajame etape užėmęs prancūzas Thomas Voeckleris Team Europcar", Prancūzija). T.Vaitkus iš 147 vietos nukrito į 151-ąją, o 55 R.Navardauskas iš 135-osios - į 154-ąją.