2011 07 18 0:00

L.GRIGELIS - FINALE

Šio mėnesio pradžioje atsisakęs padėti Lietuvos rinktinei per Daviso taurės mačą su Maroku (mūsų rinktinė nukrito į trečiąją Europos ir Afrikos zonos grupę) devyniolikmetis Laurynas Grigelis (ATP klasifikacijoje - 373 vieta) sėkmingai realizuoja užsibrėžtus asmeninius tikslus. ATP "Challenger Tour" serijos teniso turnyre Kalifornijos valstijoje (JAV) jis įsiveržė į finalą. Šeštadienį pusfinalyje lietuvis 6:4, 2:6, 7:6 (10:8) nugalėjo turnyro favoritu laikytą 29-erių rusą Igorį Kunicyną (ATP-62). L.Grigelio varžovas finale vakar buvo septintuoju skirstytas 25-erių serbas Ilija Božoljačas (ATP-239), šis pusfinalyje 7:6 (7:3), 6:3 įveikė 24-erių australą Carsteną Ballą (ATP - 230). Turnyro prizų fondas - 100 tūkst. JAV dolerių. L.Grigelis šiose varžybose jau uždirbo 60 ATP taškų ir 8 480 dolerių čekį.

TOUR DE FRANCE

Prancūzijoje vykstančių prestižiškiausių daugiadienių dviratininkų lenktynių "Tour de France" keturioliktajame etape 144-as finišavo "Astana" komandos narys 29-erių Tomas Vaitkus, o "Garmin-Cervelo" ekipai atstovaujantis 23 metų Ramūnas Navardauskas buvo 147 as tarp 170 finišavusiųjų. Abu Lietuvos dviratininkai 26 min. ir 45 sek. pralaimėjo 168 km etapo nugalėtojui belgui Jellei Vanendertui (5.13:25). Bendrojoje įskaitoje T.Vaitkus iš 133 vietos nukrito į 137-ąją, o R.Navardauskas iš 165-osios pakilo į 164-ąją. Pirmąjį lietuvį nuo lenktynių lyderio prancūzo Thomo Voecklero (61.04:10) po keturioliktojo etapo skyrė 1.59:10, R.Navardauską - 2.19:00.

BRONZA - ŠVEDĖMS

Vokietijoje surengtų pasaulio moterų futbolo pirmenybių bronzą iškovojo Švedijos rinktinė, ji šeštadienį mažajame finale 2:1 (1:0) nugalėjo ir be medalių paliko Prancūzijos komandą. Skandinavėms, kurios trečios buvo ir 1991-ųjų planetos čempionate, o 2003-iaisiais iškovojo pasaulio sidabrą, įvarčius pelnė Lotta Schelin (29 min.) ir

Marie Hammarstrom (82 min.). Vienintelio prancūzių įvarčio autorė -Elodie Thomis (56 min.). Švedės mačą baigė nevisos sudėties - 68 minutę iš aikštės buvo pašalinta Josefine Oqvist. Vakar finale susitiko 1991 ir 1999 metų planetos čempionė JAV rinktinė ir pirmą kartą dėl titulo kovojusi Japonijos vienuolikė.