2011 07 21 0:00

S.KRĖPŠTAI - AUKSAS

Brazilijoje vykstančiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse pirmąjį apdovanojimą Lietuvai iškovojo orientacininkas Simonas Krėpšta. Vidutinėje trasoje jis pelnė aukso medalį: 4,3 km su 18 kontrolinių punktų (KP) įveikė per 24 minutes ir 33 sekundžių. Antras finišavo Austrijos atstovas Gernotas Kerschbaumeris (24:37), trečias - šveicaras Andreasas Kyburzas (24:55). Vilius Aleliūnas ir Donatas Stulgys (abu - per 26:12) pasidalijo 12 poziciją, Darius Sadeckas liko 49-tas. Moterų grupėje iš lietuvaičių geriausiai sekėsi Sandrai

Paužaitei, ji 2,9 km su 10 KP įveikė per 26:02 ir užėmė penktąją vietą. Nugalėjo latvė Aija Skrastina (23:43). Indrė Valaitė (26:36) finišavo devinta, Ieva Sargautytė - 25-a. Komandinėje įskaitoje po pirmosios varžybų dienos Lietuvos moterys žengė trečios, vyrai - ketvirti.

DAR LIKO DVEJETAI

JAV vykstančiame ATP serijos teniso turnyre "Atlanta Tennis Championships" (prizų fondas - 531 tūkst. JAV dolerių) nesėkmingai startavo po traumos į didįjį tenisą grįžęs 21-erių Ričardas Berankis (ATP klasifikacijoje - 115 vieta). Lietuvis šešioliktfinalyje 6:7 (5:7), 2:6 pralaimėjo 29 metų prancūzui Nicolas Mahut (ATP-97). Dvejetų varžybų aštuntfinalyje R.Berankis poroje su belgu Xavier Malisse stos prieš N.Mahut ir Gilles Muller iš Liuksemburgo.

NUGALĖJO AUSTRUS

Ispanijos Bilbao mieste vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate Lietuvos rinktinė po keturių pralaimėjimų pagaliau vėl šventė pergalę. Dėl 13-16 vietų žaidžiantys Mariaus Linarto auklėtiniai vakar 91:68 (24:25, 16:19, 24:15, 27:9) nugalėjo Austrijos krepšininkus. Lietuviams Saulius Kulvietis pelnė 22 taškus, Paulius Dambrauskas - 19, Arnas Butkevičius - 16, Augustas Pečiukevičius - 9, Giedrius Staniulis - 8, Mindaugas Kupšas - 6, Darius Tarvydas - 5, Modestas Kumpys - 3, Dovydas Redikas - 2, Karolis Brusokas - 1. Vakar G grupėje Serbija nugalėjo Kroatiją - 80:79. Dėl 13-16 vietų kovojančios visos komandos, išskyrus kartėlio dar nepatyrusią Serbiją, turi po 1 pergalę ir 2 nesėkmes. Dėl geresnio pelnytų ir praleistų taškų santykio Lietuvos krepšininkai lenkia tik austrus, o kroatams žengia iš paskos. Šiandien - poilsio diena.

TOUR DE FRANCE

Prancūzijoje vykstančių prestižiškiausių daugiadienių dviratininkų lenktynių "Tour de France" šešioliktajame etape (163 km) šimtasis finišavo "Astana" komandos narys 29-erių Tomas Vaitkus, o "Garmin-Cervelo" ekipai atstovaujantis 23 metų Ramūnas Navardauskas buvo 155-as tarp 170 finišavusiųjų. Tomas etapo nugalėtojui norvegui Thorui Hushovdui pralaimėjo 14 minm. 2 sek., Ramūnas - 15:25. Bendrojoje įskaitoje po šešiolikos etapų T.Vaitkus išliko 135 vietoje, o R.Navardauskas iš 162-osios smuktelėjo į 165-ąją. Lenktynių lyderis prancūzas Thomas Voeckleras (69.00:56) pirmąjį lietuvį lenkė 2.08:28, antrąjį - 2.30:36.