2011 08 24 0:00
R.Berankis (dešinėje) ir L.Grigelis pradeda pasirodymą atvirųjų JAV teniso pirmenybių atrankos turnyre.
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

SUŽINOJO VARŽOVUS

Atvirųjų JAV teniso pirmenybių Niujorke atrankos varžybose dalyvausiantys lietuviai Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis sužinojo savo varžovus. 135 vietą ATP klasifikacijoje užimantis 21 metų R.Berankis vakar vėlai vakare turėjo susitikti su 25-erių ispanu Guillermo Alcaide (ATP-286). Su juo R.Berankis yra žaidęs prieš dvejus metus ir tuomet jam pralaimėjo 4:6, 5:7.

20-mečio L.Grigelio (ATP 241) varžovas pirmajame atrankos rate - irgi 25 metų žaidėjas vengras Adamas Kellneris (ATP 219). Šiemet A.Kellneris Ostravos "Challenger" teniso turnyre pasiekė finalą.

ČEMPIONŲ NEĮVERTINO

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė apgailestaujanti, kad Vyriausybė bei Kūno kultūros ir sporto departamentas nerado galimybių tinkamai įvertinti aukso medalius Europos ir pasaulio čempionatuose iškovojusius Lietuvos kanojininkus Raimondą Labucką ir Tomą Gadeikį. Parlamento vadovė liepos 4 dieną po kanojininkų pergalės Europos čempionate Serbijoje kreipėsi į Vyriausybę dėl galimybės premijomis apdovanoti Lietuvos vardą garsinančius sportininkus, tačiau jai buvo atsakyta, kad to padaryti neleidžia teisės aktai ir biurokratinės kliūtys. Pagal Vyriausybės nutarimą premijos medalius iškovojusiems olimpinių sporto šakų neolimpinėse rungtyse ir neolimpinių sporto šakų sportininkams skiriamos, jeigu varžybose dalyvavo ne mažiau kaip 32 varžovai iš ne mažiau kaip 16 valstybių. Europos čempionato 200 m sprinto rungties finale varžėsi tik 9 įgulos iš 9 šalių. Praėjusį sekmadienį R.Labuckas ir R.Gadeikis aukso medalius iškovojo Vengrijoje vykusio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato dviviečių kanojų varžybų 200 m distancijoje.

MEDALIŲ DALYBOSE

Kinijos mieste Šenženyje pasibaigusioje 26-ojoje studentų vasaros universiadoje Lietuvos rinktinė komandinėje rikiuotėje užėmė 13 vietą. Lietuvos studentai iškovojo 13 medalių - 5 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos. Žaidynių lydere išliko 145 medalius iškovojusi universiados šeimininkė Kinija (75 aukso, 39 sidabro, 31 bronzos), antra - Rusija (42, 44, 45), trečia - Pietų Korėja (27, 20, 30).

KAIMYNAI SUKLUPO

Jau šeštąjį pralaimėjimą iš eilės besiruošdama Europos vyrų krepšinio čempionatui ("EuroBasket 2011") patyrė Latvijos rinktinė. Latviai pirmadienį namie 79:83 (20:13, 24:21, 19:25, 16:24) pralaimėjo Gruzijos komandai. 25 taškus šeimininkams pelnė Janis Blūmas, 16 - Janis Strelniekas, 12 - Richardas Kuksikas. Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Zaza Pachullia, į šeimininkų krepšį įmetęs 42 taškus. 13 taškų prie pergalės prisidėjo Manučaras Markoišvilis, 9 - Nikolozas Cikitišvilis, 8 - Viktoras Sanikidzė. Šiandien komandos Jelgavoje susitiks dar kartą, o šeštadienį gruzinai Vilniuje išmėgins jėgas su lietuviais.

TARP AUTSAIDERIŲ

Ispanijoje vykstančiose dviratininkų lenktynėse "Vuelta a Espana" trečiąjį etapą "Mostavir" komandai atstovaujantis Ignatas Konovalovas baigė 184-as. Lietuvis finišavo su grupe dviratininkų, kurie 164 km distancijoje etapo nugalėtojui ispanui Pablo Lastrasui pralaimėjo beveik 12 min. ir 50 sek. Bendroje lenktynių įskaitoje I.Konovalovas iš 117-osios pozicijos smuktelėjo į 165-ąją ir lyderiu tapusiam P.Lastrasui pralaimi 14 min. 17 sek.