2011 09 10 0:00
39-erių V.Alekna triumfavo "Deimantinėje lygoje".

LAIMĖJO DEIMANTĄ

Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna įrodė dar turįs pakankamai parako. 39 metų atletas Ciuriche (Šveicarija) tapo šio sezono "Deimantinės lygos" varžybų nugalėtoju. Paskutiniame diskininkų etape Ciuriche V.Alekna geriausiu bandymu diską nusviedė 66,69 m ir užėmė antrąją vietą, į priekį praleidęs pasaulio čempioną vokietį Robertą Hartingą (67,02 m). Trečias liko vengras Zoltanas Kovago (65,58 m), ketvirtas - estas Gerdas Kanteris (65,52 m). Antrosios vietos pakako, kad bendrojoje "Deimantinės lygos" varžybų įskaitoje 17 taškų surinkęs V.Alekna taptų nugalėtoju. Antrąją vietą užėmė R.Hartingas (16 tšk.), trečiąją - G.Kanteris (9 tšk.), ketvirtas liko lenktas Piotras Malachowskis (5 tšk.).

V.Alekna šiemet laimėjo "Deimantinės lygos" varžybų etapus Stokholme (65,05 m) ir Londone (66,71 m). Dohoje (65,92 m), Judžine (67,19 m) ir Ciuriche (66,69 m) lietuvis buvo antras, trečias - Osle (64,00 m), septintas - Paryžiuje (63,74 m). Už pergalę lietuviui atiteko deimantas ir 40 tūkst. JAV dolerių premija.

Į FINALĄ

Rusijos sostinėje Maskvoje prasidėjusio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybų atrankoje sėkmingai startavo dvi lietuvės - 27-erių Laura Asadauskaitė ir 21-erių Lina Batulevičiūtė. L.Asadauskaitė A atrankos grupėje surinko 4108 taškus ir užėmė dešimtąją vietą, L.Batulevičiūtė su 4100 taškų buvo penkiolikta. Abi lietuvės šiandien varžysis finale. Per žingsnį nuo finalo likusi 18-metė Gintarė Venčkauskaitė (4076 tšk.) liko devyniolikta B atrankos grupėje. Sėkmingiausiai atrankos varžybose kovojo baltarusė Anastasija Prokopenko, vengrė Adrienn Toth, prancūzė Elodie Clouvel bei amerikietė Margaux Isaksen (visos po 4184 taškus). Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė asmeninėse varžybose nedalyvauja dėl sveikatos problemų. Ji varžysis estafetėje.

NUGALĖJO ARMĖNĖ

Kinijos mieste Šenzene vykstančio moterų šachmatų FIDE "Grand Prix" serijos dvylikos dalyvių turnyro trečiajame rate pergale džiaugėsi 28-erių Europos čempionė Viktorija Čmilytė (ELO 2525). Žaisdama baltosiomis figūromis garsioji šiaulietė vakar nugalėjo Armėnijos moterų šachmatų žvaigždę 33-ejų Eliną Danielian (2517) ir po trijų ratų turi 2 taškus (be vakar iškovotos pergalės, dvi partijos baigtos lygiosiomis).

Šiandien Gedimino Rastenio ir Viktoro Čmilio auklėtinė sės prieš 37-erių Rusijos atstovę Jekateriną Kovalevskają (2421), kuri vakar pralaimėjo 20-metei kinei Tau Zhongyi (2429).

"Grand Prix" serijos turnyras Kinijoje truks iki rugsėjo 19 dienos.

NIUJORKE NEBELYJA

Niujorke vykstančiame atvirajame JAV teniso čempionate (prizų fondas - 23,7 mln. dolerių) po dviejų dienų nustojus lyti vėl atgijo aikštynas.

Vyrų ketvirtfinalio barjerą įveikė turnyro favoritai serbas Novakas Džokovičius (1 raketė) ir šveicaras Roger Federeris (3). N.Džokovičius 7:6 (7:2), 6:7 (3:7), 6:0, 3:0 pranoko tautietį Janko Tipsarevičių (20), kai šis ketvirtajame sete atsisakė tęsti kovą dėl traumos. R.Federeris nugalėjo prancūzą Jo-Wilfriedą Tsonga (11) - 6:4, 6:3, 6:3. Paskutiniuose aštuntfinalio susitikimuose ispanas Rafaelis Nadalis (2) eliminavo Gillesą Mullerį iš Liuksemburgo - 7:6 (7:1), 6:1, 6:2, o škotas Andy Murray'us (4) įveikė amerikietį Donaldą Youngą 6:2, 6:3, 6:3. Be jų, į ketvirtfinalį pateko du amerikiečiai: Andy Roddickas (21) nugalėjo ispaną Davidą Ferrerą (5) - 6:3, 6:4, 3:6, 6:3, Johnas Isneris (28) įveikė prancūzą Gilles Simoną (12) - 7:6 (7:2), 3:6, 7:6 (7:2), 7:6 (7:4). Dėl kelialapio į pusfinalį J.Isneris kovos su A.Murray'umi, A.Roddickas - su R.Nadaliu.

Moterų turnyre jau žinomos pusfinalio dalyvės. Ketvirtojo JAV čempionės titulo siekianti amerikietė Serena Williams (28) ketvirtfinalyje 7:5, 6:1 eliminavo rusę Anastasiją Pavliučenkovą (17) ir pusfinalyje susitiks su pirmojo "Didžiojo kirčio" turnyro nugalėtojos titulo siekiančia pirmąją pasaulio rakete Caroline Wozniacki iš Danijos. Ji 6:1, 7:6 (7:5) įveikė vokietę Andreą Petkovič (10). Kito pusfinalio varžovės - australė Samantha Stosur (9) ir vokietė Angelique Kerber. Pirmoji išvakarėse 6:3, 6:3 pranoko rusę Verą Zvonariovą (2), o A.Kerber 6:4, 4:6, 6:3 palaužė italę Flavią Pennettą (26).