2011 09 20 0:00

LAIMĖJO KINĖ

Kinijoje pasibaigusiame Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) "Grand Prix" moterų šachmatų turnyre devintąją vietą užėmė Europos čempionė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2525). Ji surinko 4,5 taško iš 11 galimų. Dešimtajame rate lietuvė turėjo pripažinti baltosiomis figūromis žaidusios kinės Zhongyi Tan (2429) pranašumą, o pirmadienį baltosiomis figūromis kovojusi Viktorija šventė pergalę prieš kitą turnyro šeimininkę Chen Zhu (2490). Nugalėtoja tapo 8 taškus surinkusi septyniolikmetė pasaulio čempionė kinė Yifan Hou (2578).

Galutinė turnyro rikiuotė: 1. Yifan Hou (Kinija) - 8 taškai, 2. Anna Muzyčuk (Slovėnija) - 7, 3. Wenjun Ju (Kinija) - 6,5, 4. Zhongyi Tan (Kinija) - 6,5, 5. Xue Zhao (Kinija) - 6, 6. Lufei Ruan (Kinija) - 6, 7. Batkhuyag Munguntuul (Mongolija) - 5,5, 8. Elina Danielian (Armėnija) - 5, 9. Viktorija Čmilytė (Lietuva) - 4,5, 10. Chen Zhu (Kataras) - 4,5, 11. Jekaterina Kovalevskaja (Rusija) - 4, 12. Yildiz Betul Cemre (Turkija) - 2,2.

EUROPOS ČEMPIONAI

Švedijos sostinėje vykusį Europos profesionalų standartinių šokių čempionatą laimėjo Italijai atstovaujantys Mirko Gozzoli ir Edita Daniūtė. Edita yra daugkartinė Lietuvos standartinių šokių čempionė, Europos čempionato nugalėtoja, buvusi Jūratės ir Česlovo Norvaišų, Kauno sportinių šokių klubo "Sūkurys" vadovų, auklėtinė. M.Gozzoli ir E.Daniūtė aplenkė 31 Europos čempionate dalyvavusią šokėjų porą. Antroji vieta atiteko Slovėnijos atstovams Domenui Krapežui ir Monickai Nigro, o treti liko šokėjai iš Vokietijos - Sascha ir Natascha Karabejai. Europos čempionatą laimėję M.Gozzoli ir E.Daniūtė pakilo ir į pirmąją pasaulio standartinių šokių profesionalų reitingo lentelės vietą, aplenkę antrojoje pozicijoje esančius Arūną Bižoką bei Katushą Demidovą (JAV).