Naujoji Vimbldono čempionė – M.Bartoli

2013 07 06 18:21
M.Bartoli Reuters/Scanpix nuotrauka

Vimbldono teniso turnyras turi naują čempionę. Ja tapo moterų vienetų varžybose triumfavusi prancūzė Marion Bartoli. Beveik visą mačą savo žaidimo taisykles diktavusi M.Bartoli (WTA-15) per 1 val. ir 21 min. 6:1, 6:4 įveikė turnyro sensaciją vokietę Sabine Lisicki (WTA-24).

Laimėti pirmąjį setą M.Bartoli pakako pusvalandžio. Prancūzė pirmajame sete atliko tris break point‘us, o S.Lisicki laimėti varžovės padavimą pavyko tik kartą. Atkakliau pasipriešinti prancūzei S.Lisicki sutrukdė neišprovokuotos klaidos, kurių tenisininkė per pirmąjį setą padarė net 14.

Vis dėlto antrojo seto pradžioje S.Lisicki parodė, jog nėra pasiruošusi lengvai atiduoti pergalės ir laimėjo antrąjį geimą paduodant varžovei – 1:1. Tačiau M.Bartoli atsakė tuo pačiu – atliko break point‘ą paduodant S.Lisicki, tuomet laimėjo ir savo padavimą bei priartėjo prie čempionės titulo – 3:1. Rodės, jog mačo baigtis jau aiški, tačiau vokietė vėl parodė savo stiprybę.

M.Bartoli pirmaujant 5:1 S.Lisicki panaikino tris varžovės šansus laimėti mačą bei čempionatą – 5:2. Prancūzijos tenisininkė turėjo galimybę pabaigti mačą savo padavimų metu, tačiau neatlaikė įtampos – 5:3. Lemiamu metu M.Bartoli atsitiesė ir įspūdingu neatremiamu padavimu tapo Vimbldono turnyro nugalėtoja – 6:4.

„Didžiojo kirčio“ turnyrą M.Bartoli laimėjo pirmą kartą. Geriausias jos pasiekimas iki šiol – iškopimas į Vimbldono finalą 2007 m., kur prancūzė turėjo pripažinti Venus Williams pranašumą.

„Didžiausia pagarba Marion. Jai jau teko žaisti finale ir su užduotimi susitvarkė puikiai. Tikiuosi, jog ateityje pasiseks ir man“, – nesulaikydama ašarų sakė S.Lisicki. „Ačiū visiems mane palaikiusiems. Šiandien sunkiai tvardžiau savo emocijas, bet jūs man labai padėjote. Tai buvo pirmasis mano „Didžiojo kirčio“ finalas, gaila, jog jo nelaimėjau, tačiau džiaugiuosi, jog čia buvau,“ – sakė Vokietijos tenisininkė.

„Negaliu patikėti, tuo kas įvyko. Apie šį momentą svajojau jau seniai. 2007 m. šansą laimėti praleidau, o šį kartą man pasisekė. Dėkoju Sabine. Nenusimink, esu tikra, jog tu finale žaisi dar ne kartą!”, – sakė čempionė M.Bartoli.

„Tai mano svajonės išsipildymas. Esu labai laiminga. Dėkoju mane palaikiusiems žiūrovams. Tikiuosi, jog kitais metais čia taip pat nugalėsiu”, – sunkiai tramdydama emocijas kalbėjo M.Bartoli.

M.Bartoli atiteko 2000 reitingo taškų ir 1,6 mln. svarų sterlingų.

Primename, jog 2012 m. čempionės titulą ginusi pirmoji pasaulio raketė amerikietė Serena Williams iš turnyro pasitraukė jau aštuntfinalyje, 2:6, 6:1, 4:6 kritusi prieš turnyro finalininkę S.Lisicki.