Naujokai pribloškė visus

2009 03 30 0:00
"Brawn GP" pilotai J.Buttonas (dešinėje) ir R.Barrichello Australijoje laistėsi pergalės šampanu.

Vakar Australijos Melburno "Albert Park" trasoje startavo "Formulės-1" 2009 metų pasaulio čempionatas.

Jau per pirmąjį "Grand Prix" (GP) etapą čempionato debiutantė "Brawn GP" komanda pateikė nemažą sensaciją ir iškovojo pirmąsias dvi vietas.

Etapo nugalėtoju tapo 29-erių britas Jensonas Buttonas, aplenkęs 36-erių brazilą Rubensą Barrichello.

Tai buvo tik antroji J.Buttono pergalė per 154 "Formulės-1" čempionatų etapus. Pirmąją pergalę jis iškovojo 2006 metais Vengrijoje atstovaudamas "Honda" ekipai.

Paskutinį kartą lenktynių istorijoje debiutuojanti ekipa sezono starte pergalę iškovojo 1977 metais ("Wolf").

Praėjusio sezono čempionas Lewisas Hamiltonas, vairuodamas "McLaren-Mercedes" automobilį, finišavo trečias.

L.Hamiltonas finišo liniją kirto ketvirtas, tačiau trečioji vieta jam atiteko po to, kai teisėjai italui Jarno Trulli ("Toyota") skyrė 25 sekundžių baudą.

Ant nugalėtojų pakylos trečiojo laiptelio kopęs J.Trulli per lenktynes L.Hamiltoną lenkė trasoje esant saugos automobiliui. Taisyklėse tai draudžiama.

Po nuobaudos Italijos lenktynininkas nusirito į 12 vietą.

Antrasis "Formulės-1" planetos pirmenybių etapas vyks kitą savaitgalį Malaizijos Sepango trasoje.