Nebe šimtuke

2012 01 06 6:00

Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio ketvirtąjį etapą Argentinoje 44-erių kretingiškis Gintautas Igaris baigė 127-as tarp 143 finišavusių motociklininkų. "Yamaha" važiuojantis lietuvis trečiadienį 326 km greičio ruožą įveikė per 7.44:05 ir beveik pusketvirtos valandos pralaimėjo antrąjį etapą šiemet laimėjusiam titulą ginančiam ispanui Marcui Coma (KTM).

2:02 nuo ispano atsiliko ir antrąją vietą užėmė šios klasės bendrojoje įskaitoje lyderio poziciją išsaugojęs prancūzas Cyrilas Despres (KTM, 11.50:27). Antras - M.Coma (atsilieka 8:10) trečias - portugalas Helderis Rodriguesas ("Yamaha", 26:48).

Automobilių klasėje pirmąją pergalę šių metų etapuose iškovojo ir lyderio poziciją susigrąžino triskart (2004, 2005 ir 2007 m.) vairuodamas automobilį ir šešiskart - motociklą Dakare triumfavęs legendinis 45-erių prancūzas Stephane'as Peterhanselis su "Mini". Jis bendrojoje įskaitoje po keturių etapų artimiausią persekiotoją Ginielį de Villiersą ("Toyota") iš Pietų Afrikos lenkė 5:41. Nugalėtojo titulą ginantis "Hummer" šiemet vairuojantis Nasseras Al-Attiyahas iš Kataro etape liko šešioliktas ir bendrojoje įskaitoje smuktelėjo į 7 vietą.

Vakar Ketvirtadienį penktajame ralio etape Argentinoje motociklininkams teko įveikti 416 km, iš jų 265 km sudarė greičio ruožą, o automobilių trasa sudarė 363 km, iš kurių greičio ruožo ilgis - 177 km.