Nei įvarčių, nei pergalių

2012 06 04 7:57

Naujajam Lietuvos futbolo rinktinės treneriui iš Vengrijos Csabai Laszlo pergalių dar teks palaukti. Entuziastingai į naujas pareigas pasinėrusiam specialistui darbo prie lietuvių komandos vairo pradžia nebuvo tokia, kokios jis tikėjosi.

Debiutavo C.Laszlo puikiu pasirodymu dvikovoje su Rusija praėjusį antradienį (0:0), bet savaitgalį vykusiose Baltijos taurės varžybose mūsiškiai nuvylė savo gerbėjus ir paliko slogų įspūdį. Turnyro pusfinalyje Lietuva patyrė gėdingą nesėkmę rungtynėse su Latvija - 0:5, o vakar pralaimėjo ir dvikovą dėl trečiosios vietos Estijai - 0:1.

270 minučių arba 4,5 valandos. Tiek laiko C.Laszlo komandai nepavyko atrakinti varžovų vartų.

Nustebo ir nugalėtojai

Rungtynės su Latvija priminė siaubingą košmarą. Latviai nebuvo visa galva pranašesni, tačiau jiems sekėsi išnaudoti susikurtas progas. O lietuvių smūgiuoti kamuoliai skriejo bet kur, tik ne į vartus.

Pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko. 12 minutę grumtynėse prie Lietuvos komandos vartų teisėjas įžvelgė pražangą ir skyrė 11 m baudinį. Jį realizavo Maskvos CSKA legionierius Aleksandras Cauna. 18 minutę rezultatą padvigubino Edgaras Gauračas.

Kėliniui artėjant prie pabaigos, lietuviai gavo dar vieną skaudų smūgį. 35 minutę Aleksejus Višnakovas pabėgo į puolimą, gavo perdavimą, techniškai susitvarkė su kamuoliu ir pelnė trečią įvartį - 3:0. Antrasis kėlinys virto košmariško pirmojo tęsiniu. 48 minutę E.Gauračas paliko visus lietuvių gynėjus už nugarų ir pelnė savo antrą įvartį. O 80 minutę tašką padėjo Vitalijus Smirnovas - grubiai suklydus vartininkui Ernestui Šetkui ir paleidus iš rankų kamuolį, latvis pasižymėjo iš arti.

"Galima pralaimėti, tačiau tik ne tokiu rezultatu. To jau per daug. Žaidėme neatidžiai, trūko agresyvumo. Galima kalbėti apie teisėjų darbą, skirto baudinio pagrįstumą. Tačiau pirmiausiai reikia pasižiūrėti patiems į save. Žaidėme prastai ir turime tokį rezultatą", - nusiminęs kalbėjo C.Laszlo.

Bet treneris nebuvo linkęs ieškoti kaltų: "Esame komanda, kuri kartu laimi, kartu ir pralaimi. Tik noriu, kad žaidėjai labiau kovotų dėl savo šalies."

Tokia dvikovos baigtimi buvo nustebintas net Latvijos rinktinės treneris Aleksandras Starkovas: "Rezultatas neatspindi žaidimo. Aikštėje buvo lygių varžovų dvikova ir progas kūrė abi komandos. Mums nusišypsojo sėkmė. Jei rytoj vėl susitiktume su Lietuva, rezultatas būtų kitoks. Bet futbolas tuo ir žavus, kad jame būna netikėtų posūkių."

Baigė mažumoje

Ne stipriausios sudėties Baltijos taurės varžybose kovojusi Lietuvos rinktinė vakar Tartu žaidė su estais, kurie pusfinalyje 1:2 pralaimėjo suomiams. Komandos treneriai po dvikovos su latviais atliko nemažai keitimų, tačiau permainos naudos neatnešė. Lietuviai pralaimėjo šeimininkams 0:1.

Estijos komandos pergalę lėmė vienintelis tikslus Maskvos srities "Chimki" komandoje žaidžiančio puolėjo Vladimiro Voskoboinikovo įvartis ir žaidėjo parodytas meistriškumas. Gavęs tolimą perdavimą V.Voskoboinikovas trijų lietuvių apsuptyje krūtine susistabdė kamuolį ir galingu smūgiu iš 20 metrų pasiuntė jį į Sauliaus Klevinsko ginamus vartus.

Antro kėlinio pradžioje šeimininkai galėjo pasižymėti dar kartą, bet pataikė į virpstą.

Dvikovos pabaigoje Lietuvos rinktinė liko žaisti mažumoje. 83 minutę už grubią pražangą antroji geltonoji kortelė buvo parodyta gynėjui Tadui Kijanskui. Likę mažumoje, mūsiškiai dar bandė spausti varžovus. Besibaigiant rungtynių laikui, gerą progą pasižymėti turėjo Mantas Kuklys. Bet jo smūgį galva iš kelių metrų sugebėjo atremti vartininkas.

Rungtynėse su Estija žaidė A lygos klubų žaidėjų pagrindu sudaryta rinktinė, tačiau gražiu žaidimu ji nenudžiugino. Labiau nuvylė netikslių perdavimų virtinėmis ir padrikais veiksmais puolime.

Taurė - Latvijai

Baltijos lygos taurę iškovojo Latvijos rinktinė. Finalo rungtynėse latviai vakar po 11 m baudinių serijos 6:5 palaužė suomius. Pagrindinis dvikovos laikas ir pratęsimas baigėsi taikiai, 1:1. 52 minutę Suomijos rinktinę į priekį buvo išvedęs Toni Kolehmainenas. Bet jau po dviejų minučių rezultatą išlygino E.Gauračas.

Baudinių serijoje T.Kolehmaineno smūgis buvo lemtingas. Jo bandymą Latvijos rinktinės vartininkas Andris Vaninis atrėmė, po akimirkos Vladislavas Kozlovas smūgiavo tiksliai ir latviai triumfavo.

Baltijos futbolo taurę Latvija iškovojo 10 kartą. Anksčiau kaimynams tai pavyko padaryti 1928, 1932, 1936, 1937, 1993, 1995, 2001, 2003 ir 2008 metais.