Neišsipildžiusi jaunučių svajonė

2012 07 27 8:00
D.Sabonis (žalia apranga) dažnai vienas tempė Lietuvos jaunučių rinktinę ant savo pečių./Roberto Dačkaus (FIBA-Europe) nuotrauka

Vilniaus "Siemens" arenoje šiandien prasidės lemiamos Europos šešiolikmečių (U-16) krepšinio čempionato kovos. Tačiau jose žiūrovai neišvys apie pirmenybių auksą svajojusios Lietuvos jaunučių rinktinės.

Tiesa, Gintaro Razučio auklėtiniai šį vakarą Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos salėje dvikova su latviais pradės kovas dėl 9-12 vietų, tačiau abiem rinktinėms, drauge rengiančioms šį čempionatą, kova dėl medalių jau baigta. Lietuvos komandos viltys sudužo F grupės turnyre Panevėžyje, Latvijos - E grupės varžybose Ventspilyje.

Per paskutinį grupės varžybų susitikimą Lietuvos jaunučiai įtikinamai nugalėjo bendraamžius iš Graikijos - 75:56 (28:10, 13:13, 22:14, 12:19). Visus klausimus šiose rungtynėse lietuvaičiai išsprendė jau pirmame ketvirtyje. Per septynias su puse minutės šeimininkai spurtavo 28:4 ir nokautavo varžovus.

Per du ketvirčius Graikijos rinktinė pelnė 23 taškus, o lietuvių puolėjas Antanas Krimelis per tą patį laiką surinko 22. Iš viso 21 minutę žaidęs 191 cm ūgio Antanas įmetė 27 taškus.

Pergalės prieš graikus lietuviams nepakako. Reikėjo, kad serbai nugalėtų lenkus, o vokiečiai - prancūzus. Serbija įveikė Lenkiją rezultatu 70:62, bet Vokietija neperkando Prancūzijos riešuto - 49:55.

Aktyviai vokiečius palaikiusiems lietuviams buvo nušvitusi viltis, kai po didžiosios pertraukos prancūzai pateko į gilią duobę ir net 15 minučių nesugebėjo pelnyti nė taško. Tuo metu 17:0 spurtavę vokiečiai persvėrė rezultatą - 39:35. Bet naudodamiesi vokiečių klaidomis (šie kamuolį prarado net 26 kartus), prancūzai susigrąžino iniciatyvą ir išplėšė pergalę.

F grupėje dėl ketvirtojo kelialapio į ketvirtfinalį kovoję lietuviai kartu su lenkais pelnė po 2 pergales. Tačiau mūsiškiai buvo priversti praleisti pietinius kaimynus į priekį, nes pralaimėjo jiems tarpusavio dvikovą 69:77.

Šiose pirmenybėse Lietuvos rinktinės lyderio vaidmens drąsiai ėmėsi Domantas Sabonis. Iki 205 cm jau ištįsęs jaunasis saboniukas per rungtynes vidutiniškai pelno 13,5 taško, atkovoja net 14,7 kamuolio ir atlieka 2,3 rezultatyvaus perdavimo. Paskutinėse rungtynėse su Graikija legendinio krepšininko Arvydo Sabonio sūnus surinko 13 taškų ir sugriebė 12 kamuolių.

D.Sabonis prieš čempionatą prasitarė svajojąs iškovoti aukso medalį. Deja, svajonę teks atidėti bent iki aštuoniolikmečių Europos pirmenybių. Nepatekę į aštuntuką lietuviai jau prarado galimybę dalyvauti kitų metų septyniolikmečių pasaulio čempionate.