Neklupdama žengia tik tenisininkė

2008 08 20 0:00
Šiandien R.Paškauskienės varžovė bus Europos ir pasaulio čempionatų prizininkė.

Vakar startavusios dvi mūsų šalies irkluotojų įgulos nesugebėjo iškart prasimušti į finalą, o geriausia Lietuvos stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė antradienį sėkmingai įveikė dar vieną varžybų barjerą.

Antrose žaidynėse per savo karjerą dalyvaujanti 31-erių tenisininkė R.Paškauskienė pirmadienį atrankos mače 4:0 (11:3, 11:6, 15:13, 11:3) sutriuškino brazilę Mariany Nonaką bei pateko į pagrindinį turnyrą.

Titulai negąsdina.

Vakar pirmajame pagrindinio moterų vienetų turnyro rate Rūta po permainingos kovos 4:3 (11:5, 9:11, 3:11, 11:5, 6:11, 11:5) nugalėjo 25 metų Šiaurės Korėjos atstovę Mi Yong Kim. Pastaroji sportininkė yra 2001 metų pasaulio čempionato komandinių varžybų sidabro medalininkė.

Šiandien antrajame rate R.Paškauskienė susitiks su pasaulio bei Europos pirmenybių prizininke 34-erių vengre Krisztina Toth. Olimpinį krikštą patyrusi Sidnėjaus žaidynėse R.Paškauskienė turi didžiulę varžybų patirtį, tad varžovių titulai lietuvės negąsdina.

Dar vienas bandymas

Vakar startavusios dvi mūsų šalies valčių įgulos nesugebėjo iškart prasimušti į baidarių ir kanojų irklavimo varžybų finalą.

Jau trečioje olimpiadoje siekiantiems medalių dvivietę baidarę irkluojantys Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas 500 m distancijoje sugaišo 1:31,332 ir pirmame plaukime užėmė penktąją vietą tarp

aštuonių dviviečių. Jiems teks varžytis pusfinalyje. Nuo finalo lietuvius skyrė 0,992 sek. Pirmąsias tris vietas užėmė ir tiesiai į finalą pateko Vokietijos (1:27,736), Prancūzijos (1:29, 805) ir Italijos (1:30,240) duetai. Lietuvos baidarininkų įgulą jų plaukime 0,212, sek. aplenkė ir Latvijos pora - Kristas Straume bei Kristapas Zalupe.

Žaidynių debiutantai kanojininkai Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis vakar 500 m distanciją įveikė per 1:42,803 ir liko ketvirti. Jie, kaip ir mūsų baidarininkų duetas, varžysis pusfinalyje. Tiesiai į finalą pateko Kinijos (1:41,218), Rusijos (1:41,241) bei Lenkijos (1:42,309) irkluotojai.

Abi Lietuvos įgulos dėl vietos finale kovos rytoj.

Toli nuo lyderių

Olimpinių žaidynių debiutantė 27-erių ieties metikė Inga Stasiulionytė vakar per kvalifikacines varžybas A grupėje tarp 27 dalyvių buvo šešiolikta ir į finalą nepateko. Lietuvės rezultatas - 55,66 m. Bendrojoje įskaitoje Inga užėmė 32 vietą tarp 54 dalyvių. Į finalinį etapą pateko dvylika ietininkių. Iš jų toliausiai ietį per atrankos varžybas nuskraidino čekė Barbora Špotakova - 67,69 m, vokietės Christina Obergfoll - 67,52 m ir Steffi Nerius - 63,94 m bei britė Goldie Sayers - 62,99 m.