Neolimpinė distancija neša sėkmę

2009 06 27 0:00
R.Labuckas ir T.Gadeikis apgynė Europos čempionų titulą.

Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Vokietijoje Lietuvos sportininkai vakar iškovojo du medalių komplektus.

Brandenburgo mieste vykstančiose Senojo žemyno pirmenybėse dviviečių kanojų neolimpinėje 200 m distancijoje Tomas Gadeikis ir Raimundas Labuckas iškovojo auksą, o vienviečių kanojų 200 metrų distancijoje Jevgenijus Šuklinas pasipuošė bronzos medaliu.

25-erių T.Gadeikis ir R.Labuckas finale 200 m nuotolį įveikė per 36,507 sekundės. Antrojoje vietoje likę Rusijos atstovai Jevgenijus Ignatovas ir Ivanas Štylis atsiliko 0,486 sekundės. Bronzą pelniusius varžybų šeimininkus vokiečius Robertą Nucką ir Stefaną Holtzą lietuviai aplenkė 0,928 sekundės.

R.Labuckas ir T.Gadeikis Europos čempionais šioje neolimpinėje rungtyje tapo trečius metus iš eilės. 2006 metais Europos čempionate Lietuvos irkluotojai užėmė antrąją vietą.

Vienviečių kanojų 200 m distancijoje 23 metų Lietuvos atstovas Jevgenijus Šuklinas nuotolį įveikė per 40,338 sek. ir iškovojo bronzą, pakartodamas 2006 metų sėkmę.

Europos čempionu tapo Azerbaidžano irkluotojas Valentinas Demjanenka, finaliniame plaukime sugaišęs 39,308 sekundės. Antras likęs rusas Ivanas Štylis nuo nugalėtojo atsiliko 0,706 sekundes.

J.Šuklinas sėkmingai startavo ir kitose rungtyse. 500 m vienviete kanoja kvalifikacijoje lietuvis įveikė per 1 min. 51,762 sek. ir, aplenkęs visus varžovus pirmajame plaukime, užsitikrino vietą finale.

J.Šuklinas kovos dėl apdovanojimų ir 1000 m distancijoje vienviete kanoja. Atrankiniame plaukime jis sugaišo 4 min. 0,171 sek. ir, užėmęs antrąją vietą, iš karto pateko į finalą.