Neplanuota pergalė itin saldi

2009 09 15 0:00
Po motinystės atostogų K.Clijsters vėl sėkmingai kopia į teniso viršūnę, o pergalės džiaugsmais su ja dalijasi dukrytė Jada Ellie.

Po motinystės atostogų į didįjį tenisą grįžusi belgė Kim Clijsters sekmadienį triumfavo atvirajame JAV čempionate.

Užvakar finale Kim 7:5, 6:3 nugalėjo dvidešimtmetę lenkų kilmės Danijos atstovę Caroline Wozniacki (9). Be Didžiojo prizo, nugalėtojai atiteko ir 1,6 mln. JAV dolerių čekis, jos varžovei - perpus mažesnė suma.

26 metų tenisininkės trofėjų kolekcijoje tai jau antras "Grand Slam" serijos turnyruose iškovotas titulas. Pirmąjį ji taip pat laimėjo Niujorke, tai buvo 2005-aisiais. O 2006 metais belgė negalėjo ginti titulo dėl traumos.

2007-ųjų gegužės 6-ąją K.Clijsters paskelbė pasitraukianti iš didžiojo sporto. Per tą laiką jos gyvenime įvyko daug permainų: tų pačių metų liepą ji susituokė su JAV krepšininku Brianu Lynchu, o 2008-ųjų vasarį jiems gimė dukrelė Jada Ellie. Šių metų gegužę Kim grįžo į didįjį tenisą. Po sekmadienio pergalės K.Clijsters prisipažino, kad jai, kaip ir daugeliui teniso gerbėjų, šis iškovojimas buvo neplanuotas. Kaip teigė tenisininkė, šiame "Grand Slam" serijos turnyre ji norėjo pasitikrinti, ar jau pasirengusi žaisti prestižiškiausiuose turnyruose aukščiausiu lygiu, o dideles pergales ji planavo tik kitąmet. Tačiau pasirodė, kad tik šiemet gegužės mėnesį į didįjį sportą sugrįžusi K.Clijsters sugeba daugiau, nei pati tikėjosi, - per kelis mėnesius ji pasiekė geriausią sportinę formą. O belgės meistriškumas niekam nekėlė abejonių, kad šiuo metu nėra geresnės žaidėjos už ją.

Vyrų vienetų varžybų finale šeštojo JAV čempiono titulo iš eilės siekęs pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Roger Federeris vakar dėl Didžiojo prizo susikovė su argentiniečiu Juanu Martinu del Potro (6). Sekmadienį pusfinalyje R.Federeris 7:6 (7:3), 7:5, 7:5 nugalėjo serbą Novaką Džokovičių (4), J.M. del Potro 6:2, 6:2, 6:2 laimėjo prieš ispaną Rafaelį Nadalį (3).

Vyrų dvejetų varžybas laimėjo čekas Lukašas Dlouhy ir Indijos tenisininkas Leanderis Paesas, jie finale 3:6, 6:3, 6:2 įveikė Maheshą Bhupathį (Indija) ir Marką Knowlesą (Bahamos). Nugalėtojams įteiktas Didysis prizas ir 420 tūkst. dolerių čekis.