Neprilygo serbams

2009 07 21 0:00

Lietuvos jaunimo iki 20 metų krepšinio rinktinė Europos pirmenybėse Graikijoje vakar patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Iki tol tris pergales iš eilės iškovoję jaunieji lietuviai suklupo pirmose antrojo etapo F grupės rungtynėse. Mūsiškius rezultatu 76:67 (24:14, 20:13, 17:19, 15:21) nugalėjo bendraamžiai iš Serbijos.

Susitikimo pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo - jie pirmavo 4:0, 8:3. Tačiau vėliau serbai surengė spurtą 14:2 ir nurūko į priekį. Po dviejų ketvirčių komandas jau skyrė 17 taškų (44:27).

Trečiame kėlinuke serbai išlaikė solidų pranašumą, o Lietuvos rinktinė pabudo tik ketvirtame kėlinyje. Tuomet Rimvydo Samulėno auklėtiniai ėmė sparčiai mažinti atsilikimą, o po Šarūno Vasiliausko tritaškio 36 min. buvo per žingsnį nuo varžovų - 66:63. Tačiau Serbijos rinktinė atsitiesė ir iškovojo pergalę.

Lietuviams vakar taškus pelnė: Simas Buterlevičius 15, Š.Vasiliauskas ir Ž.Janavičius po 12, A.Juškevičius 10, V.Čepukaitis 7, M.Kuzminskas 6, V.Lipkevičius 3, D.Motiejūnas 2.

Serbų gretose išsiskyrė Bojanas Subotičius (21 tšk.) ir Stefanas Stojačičius (13 tšk, 3-4/4).

Šiandien Lietuvos rinktinė kovos su Kroatijos ekipa.