Netaiklūs šūviai pražudo net greičiausius

2010 02 20 0:00
D.Rasimovičiūtė apie savo pasirodymą 15 km trasoje: "Nėra labai puiku, bet nėra ir labai blogai."
LTOK nuotrauka

Mūsų šalies biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė Vankuverio olimpiadoje antrą kartą pateko į trisdešimtuką. Jei būtų šaudžiusi be klaidų, jau turėtume prizininkę...

Ketvirtadienį D.Rasimovičiūtė trečiąkart startavo žaidynių biatlono trasoje. Asmeninėse 15 km lenktynėse 25-erių lietuvė užėmė 30 vietą.

Jei viską pataikytų.

Mūsiškė iš 20 šūvių šįkart triskart prašovė pro šalį ir nuo čempione tapusios 28 metų norvegės Toros Berger atsiliko 3 min. 20,4 sek. Tiek pat nuo nugalėtojos atsiliko ir 2003 metų pasaulio sprinto čempionė prancūzė Sylvie Becaert - abi sportininkės pasidalijo 30 vietą. Iš viso varžėsi 87 biatlonininkės.

Kaip būtų, jeigu būtų? Šįkart už kiekvieną nepataikytą šūvį buvo skiriama baudos minutė. Trys netaiklūs šūviai prie lietuvės rezultato pridėjo papildomas tris minutes (po pirmos ugnies linijos ji buvo 52-a, po antros - jau 24-a, po trečios smuktelėjo į 32 vietą, o po paskutinės pakilo į 31 vietą). Jei Diana būtų šaudžiusi be klaidų, nuo nugalėtojos būtų atsilikusi tik 20,4 sekundės. Šis rezultatas būtų garantavęs sidabro medalį, mat antrąją vietą užėmusi ir šaudykloje nė karto nesuklydusi Kazachstano atstovė Jelena Chrustaliova nuo čempionės T.Berger atsiliko 20,7 sek. Trečiąją vietą užėmė baltarusė Darja Domračeva (atsiliko 28,2 sek., 1 baudos minutė). Jos laimėtas bronzos medalis - pirmasis kaimynų rinktinės kolekcijoje. Triskart olimpinė čempionė vokietė Kati Wilhelm liko ketvirta.

Tarp atsarginių

Lietuvė pateko į elito trisdešimtuką, tačiau tai jai dar negarantavo teisės sekmadienį dalyvauti 12,5 km bendro starto lenktynėse. D.Rasimovičiūtė su dar keliomis biatlonininkėmis yra tarp atsarginių. Ji galės startuoti, jei kuri nors iš 30 atrinktų sportininkių negalės dalyvauti šiose lenktynėse.

Po varžybų Diana, kuriai ši olimpiada jau trečioji, teigė jaučianti nuovargį: "Nėra labai puiku, bet nėra ir labai blogai. Šiandien buvo sunkiau nei sprinte, nes jaučiau nuovargį - vis dėlto per 6 dienas įveiktos trys sunkios distancijos. Norint užimti olimpinėse žaidynėse aukštą vietą, 15 km distancijoje ir kitose lenktynėse reikia pataikyti viską."

Vankuveryje D.Rasimovičiūtė 10 km persekiojimo lenktynėse buvo 34-a, o 7,5 km sprinto lenktynėse - 25-a. Turino žaidynėse 15 km ji įveikė 66-a, o pernai pasaulio čempionate - 47-a.

Į olimpinį Vislerio kaimelį jau atvyko kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas. Jo pirmasis startas numatytas 21 dieną - slalomo milžino rungtis.

Norvegų triumfas

Vyrų biatlono asmeninės 20 km lenktynės baigėsi norvegų triumfu. Čempionu tapo 24-erių Emilis Helge Svendsenas, jis iškovojo savo šaliai jau 101-ąjį aukso medalį olimpinių žaidynių istorijoje. Jubiliejinio - 100-ojo - aukso medalio savininke tapo anksčiau minėta biatlonininkė T.Berger.

E.H.Svendsenas, tik kartą nepataikęs į taikinį, vos 9,5 sek. aplenkė sidabro medaliais pasipuošusius atletus - tėvynainį Olę Einarą Bjoerndaleną ir baltarusį Sergejų Novikovą. Be klaidų šaudžiusiam 30-mečiui baltarusiui tai buvo pirmasis olimpinis medalis, o dukart pro šalį prašovusiam legendiniam 36-erių O.E.Bjoerndalenui - jau dešimtasis (5 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimai).

Iš viso varžėsi 88 biatlonininkai.

Smūgiai rusams

Rusijos olimpinei delegacijai ketvirtadienis buvo pragariškas. Favoritu laikytas dailiojo čiuožimo atstovas rusas Jevgenijus Pliuščenka užėmė "tik" antrąją vietą, o šios šalies ledo ritulininkai per B grupės rungtynes po baudinių serijos 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0) nusileido Slovakijai. Rusai pirmavo po Aleksejaus Morozovo (25:32) įvarčio, o rezultatą trečio kėlinio viduryje (49:48) išlygino Marianas Hossa. Pergalingo įvarčio autoriumi baudinių serijoje tapo Pavolas Demitra.

Nesunkiai pergalę ketvirtadienį iškovojo JAV ritulininkai, jie per A grupės rungtynes 6:1 (2:0, 1:1, 3:0) įveikė norvegus. Toje pat grupėje olimpinių žaidynių šeimininkai kanadiečiai tik po baudinių serijos 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0) laimėjo prieš Šveicariją.

Pirmauja amerikiečiai

Po šešių XXI žiemos olimpinių žaidynių dienų ir toliau pagal iškovotus medalius pirmavo amerikiečiai, iškovoję 18 apdovanojimų (6 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos). Po jų Vokietija, turinti 11 medalių (4, 4, 3). Po sėkmingo biatlonininkų pasirodymo iš devintosios vietos į trečiąją pakilo Norvegija - 8 (3, 3, 2).

Rusija, gavusi 4 apdovanojimus (1, 2, 1), tebėra vienuolikta, o Estija ir Latvija, turinčios po 1 sidabro apdovanojimą, su Kazachstanu ir Suomija dalijasi 20 vietą. Iš viso ant pjedestalo kilo 25 šalių sportininkai.