Netikėtos finalininkės kausis dėl svajonių trofėjaus

2010 06 04 0:00
Kuri iš jų - F.Schiavone ar S.Stosur - papuoš savo kolekciją Didžiuoju prizu?
AFP/Scanpix nuotraukos

Jau rytoj sužinosime, kuri tenisininkė - australė Samantha Stosur (7) ar italė Francesca Schiavone (17) - triumfuos atvirajame Prancūzijos čempionate.

Antro šių metų "Grand Slam" serijos turnyro finalininkės paaiškėjo vakar. Įdomiausia, jog abi sportininkės iki šiol nėra laimėjusios nė vieno iš keturių prestižinių čempionatų. Atvirojo Prancūzijos čempionato prizų fondas - 15,5 mln. eurų.

Pirmoji finalininke tapo F.Schiavone, šio mėnesio 23 dieną švęsianti 30-ąjį gimtadienį. Kad ir kuri rytoj iškovotų Didįjį prizą, jau dabar italė sau įteikė puikią dovaną, pirmą kartą įkopdama į "Grand Slam" serijos turnyro finalą. Iki šiol nė viena Italijos tenisininkė nebuvo pakilusi taip aukštai. Vakar pusfinalyje F.Schiavone netikėtai greitai šventė pergalę prieš Pekino olimpinę čempionę 28-erių Jeleną Dementjevą (5) - 7:6 (7:3). Po pirmojo seto rusė atsisakė tęsti kovą dėl blauzdos skausmų.

Finale italė susikaus su 26-erių australe S.Stosur, kuri pernai Paryžiuje buvo pasiekusi pusfinalį. Ketvirtadienį šiame etape australė gana lengvai įveikė 25-erių serbę Jeleną Jankovič (4) - 6:1, 6:2. Šeštadienį finalininkės kovos dėl pirmojo savo karjeroje Didžiojo prizo ir 1,12 mln. eurų čekio.

Šiandien sužinosime ir vyrų finalo dalyvius. Kaip jau rašėme, pirmajame pusfinalyje susitiks švedas Robinas Soderlingas (5) ir čekas Tomašas Berdychas (15). Iš jų nė vienas nėra iškovojęs Didžiojo prizo šios serijos turnyruose. Tačiau švedas pernai Paryžiuje žaidė finale. Tuomet pralaimėjo pirmajai pasaulio raketei šveicarui Roger Federeriui, su kuriuo šiemet burtai jį suvedė jau ketvirtfinalyje. Šį sykį laimėjo švedas.

Antroje vyrų pusfinalio dvikovoje susikaus penkto Prancūzijos čempiono titulo siekiantis ispanas Rafaelis Nadalis (2), kuriam vakar sukako 24-eri, ir pirmą kartą į šios serijos turnyro pusfinalį įsiveržęs 29-erių austras Juergenas Melzeris (22). R.Nadalis ketvirtfinalyje 7:6 (7:2), 7:6 (7:2), 6:4 nugalėjo tėvynainį Nicolasą Almagro (19), o J.Melzeris šventė įspūdingą pergalę prieš serbą Novaką Džokovičių (3) - 3:6, 2:6, 6:2, 7:6 (7:3), 6:4.