Nežinia dėl ateities nepalaužė

2010 03 08 0:00
D.Rasimovičiūtė darbo su latviais vaisius skina Estijoje.
Stasio Petkaus (ELTA) nuotrauka

Nežinomybės dėl tolesnės karjeros galimybių slegiama geriausia šalies biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė Europos čempionate Estijoje iškovojo jau du sidabro medalius.

Otepėje vykstančiose Senojo žemyno biatlono iki 26 metų pirmenybėse šeštadienį Diana buvo antra mėgstamiausioje savo rungtyje - 7,5 km sprinte. Kiek anksčiau, praėjusį antradienį, 26-erių lietuvė pelnė sidabrą ir 15 km asmeninėse lenktynėse.

Sprinto varžybose D.Rasimovičiūtė šaudykloje suklydo vos kartą, o distancijoje sugaišo 22 min. 27,5 sekundės. Finiše ji 29 sek. pralaimėjo be klaidų šaudžiusiai ir auksą pelniusiai ukrainietei Valerijai Semerenko (21:58,5). Bronza atiteko nugalėtojos seseriai Vitai Semerenko (22:34,9; 1 klaida šaudykloje). Šiose varžybose startavo 53 dalyvės, finišavo - 51.

Ne paslaptis, kad karjeros aukštumų D.Rasimovičiūtė siekia treniruodamasi su Latvijos vyrų rinktine pas trenerį Vitalijų Urbanovičių. Prieš keletą dienų šis biatlono specialistas prabilo apie ketinimus palikti rinktinę. Tai privertė rimtai sunerimti D.Rasimovičiūtę - naujasis treneris atimtų iš jos galimybę tobulėti su latviais, o Lietuvoje tokios treniruočių sąlygos jai paprasčiausiai neįmanomos. Diana jau dabar laikoma realia pretendente laimėti medalį 2014 metų Sočio olimpiadoje.

Su V.Urbanovičiumi Lietuvos biatlonininkė dirba jau dvejus metus.

Otepėje analogiškose merginų jaunimo grupės 7,5 km sprinto varžybose lietuvės liko toli nuo lyderių. Aliona Sosunova prašovė tris kartus ir užėmė 33 vietą bei 3 min. 28,1 sek. pralaimėjo Europos čempione tapusiai norvegei Tiril Eckhoff (22:49,5; 1 klaida). Marija Kaznačenko suklydo keturis kartus ir nugalėtojai nusileido 4 min. 55,4 sek.

Vyrų varžybose sėkmingai pasirodė Tomas Kaukėnas. Jaunimo 10 km sprinte 19-metis lietuvis užėmė 8 vietą. Jis nepataikė į du taikinius ir 1 min. 05,2 sek. pralaimėjo nugalėtoju tapusiam rusui Maksimui Burtasovui (27:45,1; 1 netaiklus šūvis).

Kiti Lietuvos sportininkai jaunimo sprinte pasirodė kukliau. Karolis Dombrovskis (+2:12,7; 0) 22-ąją vietą pasidalijo su baltarusiu Aleksandru Mingaliovu, Mindaugas Kavoliūnas (+3:02,2; 3) buvo 37-as, o Andrius Timochinas tarp 57 finišavusių (startavo 59) liko 51-as (+5:03,6; 4).

O vakar vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse paskutinis - 55-as - finišavo Turino olimpiados dalyvis Karolis Zlatkauskas. Jis prašovė net aštuonis kartus ir nuo aukso iškovojusio ruso Aleksejaus Volkovo atsiliko 10 min. 34 sek (35:19,6 sek.; 1 klaida).