LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS

NHL finale pirmauja „Penguins“

2017 06 01 15:34
Jake"as Guentzelis
Jake'as Guentzelis AFP/Scanpix nuotrauka

NHL Stanley taurės varžybų finale ir antrąsias rungtynes laimėjo Pitsbergo „Penguins“ ledo ritulininkai. Jie namie po sėkmingos trečio kėlinio pradžios 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) nugalėjo Nešvilio „Predators“ komandą ir serijos iki keturių pergalių varžybose pirmauja 2:0.

„Penguins“ antrose rungtynėse paeiliui neprilygo varžovams pagal smūgius į vartus (26 prieš 38), tačiau atakavo efektingiau už svečius. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Jake'as Guentzelis (16:36 ir 40:10). Atkrintamosiose varžybose jis įmušė jau 12 įvarčių per 21 rungtynes.

22 metų J. Guentzeliui tai tik pirmasis sezonas pajėgiausioje ledo ritulio lygoje NHL. „Tai neįtikėtina. Man sunku žodžiais nusakyti savo džiaugsmą“, – teigė „Penguins“ naujokas.

Antrose finalo rungtynėse po kartą pasižymėjo Scottas Wilsonas (43:13) ir Jevgenijus Malkinas (43:28). „Predators“ komandą pirmame kėlinyje į priekį buvo išvedęs Pontusas Abergas (12:57).

Trečiosios finalo serijos rungtynės šeštadienį vyks Nešvilyje. „Penguins“ komanda šiame finale gina pernai iškovotą NHL čempionų titulą. Stanley taurę „Pingvinai“ kėlė ir 1991, 1992 bei 2009 metais.