Niujorkas atsikrato favoričių

2011 09 01 0:00

Niujorke vykstančio atvirojo JAV teniso čempionato pirmajame rate iš kovos pasitraukė jau antroji šių metų "Didžiojo kirčio" serijos turnyro laimėtoja.

Pirmadienį nesėkmė ištiko Vimbldono čempionę čekę Petrą Kvitovą, o antrąją varžybų dieną pralaimėjo atvirojo Prancūzijos čempionato nugalėtoja Kinijos tenisininkė Na Li. Niujorke šeštąja skirstytą kinę 6:2, 7:5 eliminavo rumunė Simona Halep (WTA klasifikacijoje - 53 vieta).

Lyderės pažadas

"Po Prancūzijos čempionato norėjau toliau demonstruoti gerą formą, tačiau kalbėti lengviau nei daryti. Šį kartą žaidžiau prastai, praradau pasitikėjimą savo jėgomis", - skundėsi Na Li.

Tris kartus "US Open" varžybas laimėjusi amerikietė Serena Williams pirmajame rate 6:1, 6:1 nugalėjo serbę Bojaną Jovanovski. Pirmoji pasaulio raketė iš Danijos Caroline Wozniacki 6:3, 6:1 pranoko Olandijos tenisininkę Arantxą Rus. "Vis dar esu pirmoji pasaulyje, todėl laimėsiu šį turnyrą. Jaučiuosi puikiai", - tvirtino C.Wozniacki.

Ketvirtąja skirstyta baltarusė Viktorija Azarenka 6:1, 6:3 nugalėjo švedę Johanną Larsson, o 11 turnyro raketė Jelena Jankovič 6:2, 6:0 pranoko Alison Riske iš JAV. Vimbldono turnyro pusfinalininkė vokietė Sabine Lisicki (22) įveikė ukrainietę Alioną Bondarenko - 6:3, 6:3. Antrajame varžybų rate S.Lisicki laukia akistata su amerikiete Venus Williams. Kita Vokietijos tenisininkė Andrea Petkovič (10) nugalėjo rusę Jekateriną Byčkovą - 6:2, 6:2, serbė Ana Ivanovič (16) įveikė rusę Ksenią Pervak - 6:4, 6:2, o Italijos favoritė Francesca Schiavone (7) palaužė Kazachstano tenisininkę Galiną Voskobojevą - 6:3, 1:6, 6:4.

R.Nadalis nervinosi

Vyrų varžybose favoritai žengia užtikrintai. Niujorke titulą ginantis ispanas Rafaelis Nadalis (2) pranoko Andrejų Golubevą iš Kazachstano - 6:3, 7:6 (7:1), 7:5. R.Nadalis šioje dvikovoje visuose trijuose setuose atsiliko nuo varžovo, bet vėliau sugebėdavo perimti iniciatyvą. Po pergalės ispanas prisipažino, kad žaidė nervingai, bet kartais jį lydėjo sėkmė. 98-oji pasaulio raketė A.Golubevas šių metų pradžioje ištvėrė net 17 pralaimėjimų iš eilės seriją.

Pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius pirmajame rate per 44 minutes baigė kovą, kai rezultatas buvo 6:0, 5:1. Serbo varžovas airis Conoras Nilandas pasitraukė iš kovos dėl sveikatos problemų - apsinuodijo maistu.

"Svarsčiau, ar apskritai verta pradėti dvikovą, nors žaisti su N.Džokovičiumi buvo mano svajonė. Dvi dienas prieš tai negalėjau nieko valgyti, todėl visai neturėjau jėgų", - teisinosi C.Nilandas.

Prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga (11) nugalėjo Yen-Hsun Lu iš Taivano - 6:4, 6:4, 6:4, ispanas Davidas Ferreras (5) eliminavo rusą Igorį Andrejevą - 2:6, 6:3, 6:0, 6:4, šveicaras Stanislas Wawrinka (14) įveikė argentinietį Maximo Gonzalezą - 3:6, 6:4, 6:1, 6:3.

Netikėtumą pateikė Latvijos tenisininkas Ernestas Gulbis, jis 6:2, 6:4, 6:4 pranoko rusą Michailą Južną (16).