Niujorkas svetingas R. Federeriui

2014 09 03 10:39
Roger Federeris tapo "US Open" varžybų simboliu. Reuters/Scanpix nuotrauka

Atvirajame JAV teniso čempionate Niujorke paaiškėjo pirmoji moterų vienetų varžybų pusfinalio pora.

Dėl vietos finale ketvirtadienį susigrums Danijos atstovė Caroline Wozniacki (10 reitingas) ir kinė Shuai Peng. Ketvirtfinalyje C. Wozniacki per 65 minutes 6:0, 6:1 privertė pasiduoti italę Sarą Errani (13). Didžiojo kirčio varžybų pusfinalyje C. Wozniacki žais po trejų metų pertraukos. Tuo metu Sh. Peng taip pat nesunkiai, per 64 minutes 6:2, 6:1 pranoko šveicarę Belindą Benčič.

Trečiadienį kituose ketvirtfinalio susitikimuose kovos amerikietė Serena Williams (1) ir italė Flavia Pennetta (11), bei baltarusė Viktorija Azarenka (16) ir rusė Jekaterina Makarova (17).

Vyrų vienetų turnyre Niujorke sužaisti paskutiniai aštuntfinalio mačai. Penkis kartus "US Open" varžybose triumfavęs 33 metų šveicaras Roger Federeris (2) 6:4, 6:3, 6:2 nugalėjo ispaną Roberto Bautistą Agutą ir šių varžybų ketvirtfinalyje žais dešimtą kartą per pastaruosius 11 metų.

Čekas Tomašas Berdychas (6) 6:1, 6:2, 6:4 įveikė austrą Dominicą Thiemą. Trijų setų pakako ir prancūzui Gaeliui Monfilsui (20) - jis 7:5, 7:6 (8:6), 7:5 įveikė bulgarą Grigorą Dimitrovą (7). Net 4 valandas 13 minučių truko kroato Marino Čiličiaus (14) ir prancūzo Gilleso Simono (26) kova. M. Čiličius nugalėjo 5:7, 7:6 (7:3), 6:4, 3:6, 6:3. Ketvirtfinalyje R. Federeris kovos su G. Monfilsu, o T. Berdychas - su M. Čiličiumi.

Atvirojo JAV teniso čempionato prizų fondą sudaro 36,2 mln. dolerių.