LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Niujorke – ispano ir amerikietės triumfas

2017 09 12 6:00
"US Open" varžybų nugalėtoja - Sloane Stephens
"US Open" varžybų nugalėtoja - Sloane Stephens AFP/Scanpix nuotrauka

Ketvirtąjį šių metų Didžiojo kirčio serijos teniso turnyrą – atvirąsias JAV pirmenybes Niujorke laimėjo ispanas Rafaelis Nadalis ir amerikietė Sloane Stephens.

Šiuo metu pirmąją vietą ATP reitinge užimantis R. Nadalis vyrų vienetų varžybų finale 6:3, 6:3, 6:4 nugalėjo PAR atstovą Keviną Andersoną (32).

R. Nadalis po ketverių metų pertraukos tais pačiais metais laimėjo du Didžiojo kirčio turnyrus. Birželį jis nugalėjo atvirosiose Prancūzijos teniso pirmenybėse Paryžiuje.

„Kelis sezonus turėjau rimtų problemų dėl traumų, man sekėsi prastai. Šis sezonas puikus, suteikęs daug teigiamų emocijų“, – tvirtino 31-erių ispanas, iškovojęs jau 16-ąjį Didžiojo kirčio varžybų trofėjų. Pagal šį rodiklį jis nusileidžia tik legendiniam šveicarui Roger Federeriui (19 titulų).

„US Open“ buvo paskutinis turnyras, kuriame R. Nadalio trenerio pareigas atliko jo dėdė Toni Nadalis. Netrukus iš jo šias pareigas perims kitas ispanas Carlosas Moya.

Moterų turnyre po traumos į didįjį sportą sugrįžusi S. Stephens (WTA reitingas – 83) „US Open“ finale 6:3, 6:0 pranoko tautietę Madison Keys (WTA-16) ir tapo čempione.

24-erių čempionė prieš šešias savaites pasauliniame reitinge buvo vos 957 vietoje. S. Stephens į sportą sugrįžo po sunkios pėdos traumos ir šį sezoną pradėjo nuo Vimbldono turnyro. Ji tapo vos penktąja reitingo neturėjusia tenisininke, laimėjusia Didžiojo kirčio turnyrą.

Abiem finalo dalyvėms tai buvo pirmasis Didžiojo kirčio finalas. O jų bendras WTA reitingas buvo žemiausias istorijoje. Abi tenisininkės yra pažįstamos nuo vaikystės, todėl pasibaigus kovai ilgai glėbesčiavosi.

„Neseniai man atliko operaciją Japonijoje ir jei man kas tada būtų pasakę, kad laimėsiu „US Open“, būčiau maniusi, kad tai neįmanoma. Mano kelionė šiose varžybose buvo neįtikėtina ir į nieką to nekeisčiau. M. Keys yra mano labai gera draugė ir norėjau su ja žaisti. Sakiau, kad norėjau, jog būtų lygiosios“, – po mačo kalbėjo naujoji čempionė.

M. Keys taip pat džiaugėsi, kad pralaimėjo gerai draugei, ir pripažino, jog nedemonstravo savo geriausio teniso.

„US Open“ varžybų čempionai gavo po 3,7 mln. JAV dolerių premiją ir 2 000 reitingo taškų.