Niujorke - lemiamų kovų metas

2006 09 09 0:00
Roger Federeris "US Open" ketvirtfinalyje palaužė amerikietį Jamesą Blake'ą.

Niujorke tęsiasi atvirosios JAV teniso pirmenybės, kurių prizų fondą sudaro 18,5 mln. JAV dolerių. Jau paaiškėjo visos moterų ir vyrų pusfinalio poros.

Vyrų turnyro ketvirtfinalio favoritas, nugalėtojo titulą ginantis pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Roger Federeris 7:6 (9:7), 6:0, 6:7 (9:11), 6:4 įveikė penktąjį reitingą turėjusį amerikietį Jamesą Blake'ą ir pusfinalyje susitiks su septintuoju pagal skirstymą rusu Nikolajumi Davydenka, kuris 4:6, 6:7 (3:7), 6:3, 6:4, 6:4 palaužė keturioliktosios turnyro raketės vokiečio Tommy Haaso pasipriešinimą.

Kitą pusfinalio mačą 2003 metais šį turnyrą laimėjęs bei devintas pagal skirstymą amerikietis Andy Roddickas žais su rusu Michailu Južnu. Ketvirtfinalyje Roddickas 6:3, 7:5, 6:4 nugalėjo penkioliktąjį reitingą turėjusį australą Lleytoną Hewittą, o Južnas sensacingai 6:3, 5:7, 7:6 (7:5), 6:1 įveikė antrąją turnyro raketę ispaną Rafaelį Nadalį.

Moterų turnyro ketvirtfinalyje pajėgiausia planetos tenisininkė prancūzė Amelie Mauresmo 6:2, 6:3 nugalėjo rusę Dinarą Safiną ir pusfinalyje žais su kita Rusijos atstove, trečia pagal skirstymą, Marija Šarapova, kuri 7:6 (7:4), 7:6 (7:0) įveikė dar vieną prancūzę Tatianą Golovin. Trečiąjį ketvirtfinalio mačą 2003 metų atvirųjų JAV pirmenybių nugalėtoja, antrąjį reitingą turinti belgė Justine Henin-Hardenne 6:4, 6:4 nugalėjo 1998-ųjų šio turnyro laimėtoją, dešimtąjį reitingą šiemet turėjusią amerikietę Lindsay Davenport ir pusfinalyje žais su serbe Jelena Jankovič. Pastaroji dar antradienį 6:2, 6:1 sutriuškino 2004 metų šio turnyro finalininkę, ketvirtą pagal skirstymą, rusę Jeleną Dementjevą.

Jaunių turnyre baigė kovas vienintelis Lietuvos atstovas šešiolikmetis Ričardas Berankis. Jis poroje su Indonezijos atstovu Christopheriu Rungkatu dvejetų turnyro aštuntfinalyje 1:6, 1:6 pralaimėjo aštuntajam varžybų duetui - belgui Rubenui Bemelmansui ir estui Jaakui Poldmai.