Niujorke sužibo ryški Argentinos žvaigždė

2009 09 16 0:00
Įspūdingo maratono finišo tiesiojoje R.Federerį (kairėje) aplenkė jaunas argentinietis J.M. Del Potro.
AFP/Scanpix nuotraukos

Vėlų pirmadienio vakarą Nacionalinio teniso centro Arthuro Ashe'o arenoje Niujorke po keturias valandas trukusio finalo naujajam JAV teniso čempionui audringai plojo per 30 tūkstančių žiūrovų.

Jauną 198 cm ūgio argentinietį Juaną Martiną Del Potro pirmą kartą užgriuvo tokia svaiginamos šlovės lavina. Lygiai už savaitės 21-ąjį gimtadienį švęsiantis tenisininkas laimėjo pirmąjį per savo karjerą "Grand Slam" serijos turnyrą - atvirąjį JAV teniso čempionatą. Lemiamoje kovoje naujasis JAV čempionas 3:6, 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (7:4), 6:2 įveikė visų laikų vyrų teniso rekordininką 28-erių šveicarą Roger Federerį, kuris laimėjo net 15 "Grand Slam" serijos turnyrų.

Intriguojantis finalas nežmoniškai išsekino abu tenisininkus, tačiau per paskutinįjį - penktą - setą, jau beveik niekas neabejojo, kad R.Federeriui nepavyks šeštą kartą iš eilės tapti Amerikos čempionu. Finalo pabaigoje jį akivaizdžiai užgožė ryškiai sužibusi Argentinos teniso žvaigždė. Tiesa, jau pernai J.M. Del Potro buvo iškopęs į JAV čempionato ketvirtfinalį, o aukščiausias jo iškovojimas "Grand Slam" serijos turnyruose iki šiol buvo patekimas į pusfinalį šių metų atvirajame Prancūzijos čempionate. Iš viso per savo karjerą argentinietis jau laimėjo septynis turnyrus.

Po pergalės J.M. Del Potro tiesiog spindėjo: "Tai yra nuostabiausia, kas galėjo įvykti mano gyvenime. Taip svajojau iškovoti šį titulą ir dabar aš jį turiu. Neįtikėtina!"

Argentinietis neslėpė, kad iš keturių "Grand Slam" serijos turnyrų šis yra jo mėgstamiausias. Naujasis čempionas tapo antruoju Pietų Amerikos tenisininku po argentiniečio Guillermo Vilaso (1977 m.), laimėjusio atvirąsias JAV pirmenybes 1977 metais.

O pajėgiausias planetos tenisininkas R.Federeris po pralaimėjimo paskutiniojo, ketvirtojo, šių metų prestižinio turnyro finale teigė, kad jam pasaulis dėl to nesugriuvo ir nesėkmės per daug nesureikšmina. Šiemet šveicaras jau triumfavo dviejuose prestižiniuose turnyruose - atvirajame Prancūzijos čempionate (laimėjo pirmą kartą) ir Vimbldone (penktą sykį iš eilės). Taigi gyvenimas gražus. Jis tęsiasi.

Be Didžiojo prizo, naujasis čempionas gavo 1,85 mln. JAV dolerių, o kitam finalininkui atiteko dvigubai mažesnė suma.

Moterų dvejetų varžybas laimėjo šeimininkių pora - seserys Serena bei Venus Williams. Jos finale 6:2, 6:2 nugalėjo čempionių titulą gynusias Carą Black iš Zimbabvės bei amerikietę Liezel Huber. Tai buvo jau trečias seserų laimėtas "Grand Slam" serijos dvejetų turnyras šiemet ir dešimtas per visą karjerą.

Williams duetui įteiktas Didysis prizas ir 420 tūkst. JAV dolerių čekis, o pralaimėjusioji pora tenkinosi 210 tūkst. suma. Tokios pat sumos atiteko ir likusių dvejetų finalų dalyviams.

Vyrų dvejetų čempionais tapo čekas Lukašas Dlouhy bei Leanderis Paesas (Indija), jie finale 3:6, 6:3, 6:2 nugalėjo Maheshą Bhupathį (Indija) ir Marką Knowlesą (Bahamos).