Norėjo išlikti – laimėjo bronzą

2016 04 26 6:00
Ledo ritulininkai džiaugiasi IB diviziono pasaulio pirmenybių bronza. www.hockey.lt nuotrauka

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio IB diviziono pirmenybėse trečius metus iš eilės iškovojo bronzos medalius.

Į pirmenybes Kroatijos sostinėje Zagrebe Lietuvos rinktinė vyko net be 11 pagrindinių ledo ritulininkų. Todėl lietuvius treniruojantis vokietis Berndas Haake lietuviams kėlė tikslą – išsaugoti vietą IB divizione ir nelikti paskutiniams. Tačiau Lietuvos rinktinė paneigė išankstines prognozes ir iškovojo trečiąją vietą.

Pirmenybes lietuviai pradėjo dviem tvirtomis pergalėmis: 7:2 prieš Estiją ir 5:1 prieš Rumuniją. Trečiosiose rungtynėse britai mūsiškius 8:0 sutriuškino. Tačiau B. Haake sugebėjo motyvuoti komandą.

Ketvirtame ture Lietuvos rinktinė iškovojo istorinę pergalę – po Ugniaus Čižo ir Donato Kumeliausko įvarčių 2:1 palaužė Ukrainos komandą. Tai buvo pirmoji istorijoje Lietuvos ledo ritulininkų pergalė prieš ukrainiečius.

„Pirma, mes žinojome, kad galime laimėti prieš Ukrainą tuo atveju, jei sunkiai dirbsime visas 60 rungtynių minučių. Tai mes padarėme. Antra, gavome nedaug pražangų – surinkome tik 6 baudos minutes. Išnaudojome savo šansus įmušti, bet pagrindinė sėkmės priežastis yra ta, kad komanda per laisvadienį pailsėjo nuo ledo ritulio, turėjo gerą pokalbį prieš dvikovą ir pasirengė rungtynėms su gera energija“, – sakė treneris B. Haake.

Paskutinę varžybų dieną lietuviams atsirado dar vienas istorinis šansas laimėti IB diviziono aukso medalius ir iškopti į IA divizioną. Bet norint tai padaryti reikėjo nugalėto šeimininkę Kroatijos rinktinę per pagrindinį laiką.

Deja, kai baigėsi pagrindinis rungtynių laikas, buvo lygiosios – 1:1. Pirmo kėlinio pabaigoje kroatus į priekį nuvedė Kanadoje gimęs Mike'as Glumacas (19:11). Baigiantis trečiam kėliniui, rezultatą išlygino D. Kumeliauskas (54:11). Pratęsimo metu įvarčių nepelnyta, o baudinių serijoje//// sėkmė lydėjo kroatus. Jie išplėšė pergalę rezultatu 2:1.

Tačiau šio taško lietuviams pakako, kad jie išsaugotų trečiąją vietą.

„Tai neįtikėtina – buvome arti aukso, tačiau ir bronza yra puikus pasiekimas. Vyrai buvo nuostabūs, ir Lietuva turi jais didžiuotis“, – teigė B. Haake.

„Mes tvirtai laimėjome pirmąsias dvejas čempionato rungtynes ir pasiekėme pirminį tikslą. Tuomet apetitas kilo bevalgant, ir visi klausė – kokios spalvos bus medaliai“, – prisiminė gynėjas Rolandas Aliukonis.

Rinktinės kapitonas Mindaugas Kieras, žaidžiantis jau 18-ame pasaulio čempionate, prieš turnyrą Zagrebe pažadėjo nusiskusti ilgai augintą vešlią barzdą, jei komandai pavyks laimėti medalius. Ledo ritulininkui teko tesėti duotą žodį.

„Ko tik nepadarysi dėl Lietuvos“, – juokėsi skustuvą pasiėmęs M. Kieras.

IB diviziono pirmenybėse aukso medalius iškovojo ir kelialapį į aukštesnį divizioną pelnė Ukrainos rinktinė. Per paskutines rungtynes ukrainiečiai 2:1 palaužė Didžiąją Britaniją.

Tuo metu į IIA divizioną krito rumunai, nes kovoje dėl išlikimo 0:3 neatsilaikė prieš estus. Kitais metais Rumunijos rinktinę IB divizione pakeis Olandija.