Nuobodokas rungtynes pagyvino įvarčiai

2008 04 08 0:00
Per atkaklias rungtynes Vilniuje smagiai sukosi "Žalgirio" ir "Ekrano" futbolininkai.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Sekmadienį sužaistos A lygos antrojo turo rungtynės. Kaune vykusioje sezono favoritais laikomų Marijampolės "Sūduvos" ir FBK "Kaunas" dvikovoje solidžią pergalę šventė šalies čempionai, o per kitus susitikimus sėkmė lydėjo svečiuose žaidusias komandas.

Pergales išvykoje iškovojo užtikrintai "Šiaulius" įveikusi Vilniaus "Vėtra" ir "Šilutės" ekipos nepagailėjęs "Atlantas". Į čempionato prizininkus pretenduojančių Vilniaus "Žalgirio" ir Panevėžio "Ekrano" dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1.

Solidi "Vėtros" pergalė

"Šiauliai" namie pralaimėjo Vilniaus "Vėtrai" rezultatu 0:2 ir patyrė jau antrą nesėkmę. "Vėtrai" tai buvo pirmoji pergalė šį sezoną, po kurios ji pakilo į antrąją poziciją.

Pirmą kėlinį abi komandos žaidė aktyviai, tačiau įvarčio teko laukti iki antro kėlinio pradžios, kai "Vėtros" legionierius iš Makedonijos Aleksandras Toleskis po tikslaus Virmanto Lemežio perdavimo nuginklavo varžovų vartininką.

"Šiauliai" dar bandė lyginti rezultatą, bet jau per pridėtą laiką jų azartą atšaldė antras įvartis. "Vėtros" puolėjas Viačeslavas Sofronis pasinaudojo gynėjų klaida ir nepasigailėjo šeimininkų vartininko Liudviko Valiaus.

Po pergalės "Vėtros" strategas Virginijus Liubšys savo komandos laimėjimo nelaikė itin reikšmingu: "Nesužaidėme pirmų rungtynių kaip norėjosi, bet priežastys buvo žinomos. Tad šiame mače atlikome tam tikrų pakeitimų ir, manau, pelnytai nugalėjome."

"Šiaulių" trenerio asistentas Vitalijus Daniličevas negailėjo kritikos saviškiams: "Komanda sužaidė labai prastai. Visą savaitę modeliavome būsimą žaidimą, visi futbolininkai turėjo konkrečias užduotis. Tačiau ir šį kartą trenerio nurodymai nebuvo įgyvendinti."

Vakarų Lietuvos derbis

"Šilutės" komandai jau per pirmas 30 minučių teko tris kartus išgriebti kamuolį iš savo vartų tinklo. Šeimininkų viltis atgaivino taiklus šilutiškių puolėjo Nerijaus Valskio smūgis, bet antrą kėlinį "Šilutės" ekipai nepavyko pakreipti rungtynių eigos sava vaga. Kėlinio viduryje "Atlanto" saugas Nerijus Mačiulis šaltakraujiškai susidorojo su šeimininkų vartininku ir įmušė ketvirtą įvartį. Pralaimėjimo kartėlį šiek tiek pasaldino antrą savo įvartį pelnęs N.Valskis.

Po rungtynių "Šilutės" strategas Eugenijus Riabovas sakė: "Rungtynių pradžia buvo labai netikėta, nežinau kas nutiko, kad per 30 minučių praleidome tris žioplus įvarčius. Šiaip žaidimas buvo apylygis, nebuvo taip, kad "Atlantas" visą laiką tik atakuotų."

"Atlanto" puolėjas Rimantas Žvingilas pareiškė, jog klaipėdiečius laimėti mačą pastūmėjo žiniasklaidos kritika: "Galbūt rungtynių startas toks neblogas dėl to, kad vyrai supyko ant žurnalistų. Apie mus blogai rašė, kalbėjo. Manau, kad žaidimu atsakėme į kritiką."

Kovingos lygiosios Vilniuje

Rungtynės tarp "Žalgirio" ir "Ekrano" komandų prasidėjo labai netikėtai - jau pirmą minutę žalgirietis Nerijus Vasiliauskas pirmas suskubo prie atšokusio kamuolio ir iš arti pelnė įvartį.

Po jo vilniečiai užėmė gynybines pozicijas, o žaidimo kontrolę perėmę panevėžiečiai rezgė lėtas pozicines atakas. Kėlinio viduryje po tolimo panevėžiečių kapitono Deimanto Bičkos smūgio kamuolys atsimušė į virpstą. Baigiantis rungtynių pirmai daliai idealios progos neišnaudojo Egidijus Varnas - po sumaišties šeimininkų baudos aikštelėje jam atšoko kamuolys, tačiau "Ekrano" puolėjas nesugebėjo pataikyti į vartus. Vis dėlto po pertraukos E.Varnas reabilitavosi: 61-ą minutę po D.Bičkos baudos smūgio E.Varnas galva nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Po lygiosiomis pasibaigusio mačo "Ekrano" treneris Valdas Urbonas pasidžiaugė, kad nesėkminga rungtynių pradžia nepalaužė komandos: "Šiam mačui rengėmės labai rimtai ir atsakingai. Tačiau jau pirma rungtynių minutė buvo nesėkminga. Vis dėlto vyrai nepalūžo."

Žalgiriečių treneris Viačeslavas Mogilnas pabrėžė, kad jo komandai dar reikia laiko: "Kitaip nei varžovų treneriui, pirma rungtynių minutė man patiko. Išnaudojome progą, pelnėme įvartį. Šiandien komanda nežaidė gerai, tačiau nenoriu nieko kaltinti. Mums dar reikia laiko įsibėgėti."

Triuškinama čempionų pergalė

Kaune susitiko čempionato favoritais vadinami čempionas "Kaunas" ir vicečempionė Marijampolės "Sūduva". Pergalę 3:0 iškovojo kauniečiai, kurių gretose, kaip ir pirmajame ture, pasižymėjo puolėjai brazilas Rafaelis Ledesma ir tik antrą kėlinį aikštėje pasirodęs Mindaugas Grigalevičius.

Jau rungtynių pradžioje išryškėjo žaidybinė šeimininkų persvara, o 26-ą minutę po bosnio Edino Pehličiaus tikslaus perdavimo progą išnaudojo R.Ledesma.

Antrą kėlinį nuobodoką žaidimą pagyvino aikštėje pasirodęs pernykštis "Kauno" atakų lyderis M.Grigalevičius. Būtent du jo įvarčiai kėlinio pabaigoje lėmė kauniečių pergalę.

Kauniečių treneris Artūras Ramoška pasidžiaugė sėkmingu komandos čempionato startu: "Rungtynės su "Sūduva" susiklostė panašiai kaip su "Šilute". Pirmame kėlinyje pelnėme įvartį, po pertraukos didesnį dėmesį skyrėme gynybai ir laukėme varžovų klaidų. Tokia taktika pasiteisino."

"Sūduvos" strategas Algimantas Gabrys pripažino, kad susirūpinimą kelia futbolininkų klaidos: "Rungtynių pradžia nebuvo bloga. Komanda žaidė drausmingai, organizuotai. Tačiau pirmas praleistas įvartis mūsiškius išmušė iš vėžių. Neišvengėme vaikiškų klaidų, o jas kauniečiai sėkmingai išnaudojo. Mūsų gynybos grandis dar nesusižaidusi, dar nepritapo prie komandos ir puolėjas Povilas Lukšys."

2-ojo turo rezultatai:

Kauno FBK "Kaunas" - Marijampolės "Sūduva" 3:0 (1:0). R.Ledesma (18 min.), M.Grigalevičius (85 ir 90 min.).

"Šilutė" - "Atlantas" 2:4 (1:3). Nerijus Valskis (31 ir 79 min.); Ivo Begičius (22 min.), Donatas Navikas (25 min.), Marius Šablinskas (30 min.) ir Nerijus Mačiulis (75 min.).

"Šiauliai" - "Vėtra" 0:2 (0:0). Aleksandras Toleskis (53 min.), Viačeslavas Sofronis (90 min.).

"Žalgiris" - "Ekranas" 1:1 (1:0). Nerijus Vasiliauskas (1 min.); Egidijus Varnas (60 min.)