Nuostabi latvių pergalė

2014 05 15 20:20

Pasaulio ledo ritulio čempionate Latvijos rinktinė iškovojo įspūdingą pergalę, vakar 6:5 (2:1, 1:2, 3:2) nugalėjusi JAV komandą.

Permainingose rungtynėse latviai neleido varžovams nė karto išsiveržti į priekį, o patys efektyviai atakavo vartus - tikslą pasiekė 6 smūgiai iš 25. Įvarčius nugalėtojams pelnė Gintas Meija (15:39), Mikelis Redlihas (18:57), Aleksandras Niživijus (28:08), Kasparas Daugavinis (51:25), Zemgusas Girgensonas (54:35) ir Herbertas Vasiljevas (57:39). Amerikiečių gretose du kartus pasižymėjo Craigas Smithas (16:39 ir 58:30), po kartą - Brockas Nelsonas (28:57), Tyleris Johnsonas (31:00) ir Sethas Jonesas (53:25).

Paskutinį kartą Latvijos ledo ritulininkai amerikiečius buvo nugalėję 2001 metų pasaulio čempionate Vokietijoje (2:0). Tad vakar įsimintiną pergalę kaimynai pasiekė po 13 metų pertraukos.

Latvius treniruojantis kanadietis Tedas Nolanas prieš vakarykštes rungtynes iš auklėtinių reikalavo drausmingesnio žaidimo. Tačiau žaidėjai trenerio iš pradžių neišgirdo - per du kėlinius latviai gavo net 16 baudos minučių, suteikdami varžovams progų pelnyti įvarčius turint kiekybinį pranašumą. Bet trečiame kėlinyje Latvijos komanda išvengė nuobaudų ir šventė pergalę.

Per 4 turus latviai surinko 9 taškus. B grupėje jiems dar liko rungtynės su Rusija (šeštadienį), Baltarusija (pirmadienį) bei Šveicarija (antradienį). Dar viena pergalė Latvijos komandai turėtų garantuoti vietą ketvirtfinalyje.