Nusisukusi sėkmė mūsų galiūnus išstūmė iš prizininkų

2007 08 08 0:00

Prieš dvejus metus lietuviai tapo pasaulio čempionais, pernai užėmė antrą vietą, o šįkart Lietuvos galiūnų rinktinė Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame pasaulio galiūnų komandų čempionato finale užėmė tik ketvirtą vietą.

"Kova vyko iki paskutinės rungties, dar prieš paskutinę rungtį - rentinio nešimą - buvome antri. Nepasisekė", - taip mūsų komandos pasirodymą "Lietuvos žinioms" vertino rinktinės lyderis Žydrūnas Savickas. Be jo, trečią kartą pasaulio čempionate dalyvavusiai Lietuvos rinktinei atstovavo Antanas Abrutis (Mažeikiai), Vidas Blekaitis (Birštonas), Saulius Brusokas (Marijampolė) ir Vilius Petrauskas (Panevėžys).

Pasaulio čempiono titulą apgynė Ukrainos sportininkai, jie surinko 20,5 taško. Antrą vietą iškovojo JAV rinktinė (18 taškų), treti liko Rusijos galiūnai (16,5). Mūsiškių kraitis - 15 taškų.

"Pernai rentinio nešimo rungtį atlikome gerai, o šiemet nepasisekė, - apgailestavo Ž.Savickas.

Varžovai tapo stipresni ar Lietuvos rinktinė susilpnėjo? "Ukrainos rinktinė nepakitusi, Rusijos rinktinė labai sustiprėjusi, JAV komanda irgi gerokai pajėgesnė, nes tokioje šalyje lengviau suburti pajėgius galiūnus, - varžovus apibūdino Ž.Savickas. - Mūsų komanda jau treji metai ta pati. Buvome labai geros formos. Kvalifikacinėse varžybose iš dešimties rungčių per septynerias parodėme absoliučiai geriausius

rezultatus. Tik gal finalo rungtys mums nelabai tiko. O gal ir jėgų pristigo. Kai kur padarėme taktinių klaidų. Fortūna nusisuko nuo mūsų."

Tris dienas vykusiame čempionate dalyvavo aštuonios komandos. Į finalą nepateko Suomijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Lenkijos atstovai.

Lietuvos rinktinė čempionate pagerino pasaulio rąsto kėlimo rekordą - trise iškėlė 490 kg rąstą.

"Manęs netenkina nei antra, nei trečia vieta, o ką jau apie ketvirtąją kalbėti, - LŽ teigė Ž.Savickas. - Visuomet važiuoju laimėti. Realiai mūsų komanda stipriausia pagal individualų pajėgumą."

Pasak stipriausio planetos galiūno, dabar mūsiškių laukia pasaulio asmeninis galiūnų čempionatas, vyksiantis rugsėjo 11-16 dienomis Pietų Korėjoje, bei pasaulio dvejetų komandų čempionatas, kuris spalio mėnesį bus surengtas Vilniuje.

"Pagrindinis šių metų mūsų planas - dvejetų čempionatas, - sakė Ž.Savickas. - Nes lietuviai dar nėra šių varžybų laimėję. Esame buvę antri."