Olandai mėgins išlįsti pro adatos skylutę

2012 06 15 8:12

Olandijos rinktinės gerbėjų tikslai ir lūkesčiai Europos čempionate pasikeitė per vieną vakarą. Kalbas apie sugrįžimą į futbolo sostą pakeitė nenumaldomas troškimas pasitelkus sėkmę kaip nors prasibrauti į ketvirtfinalį.

Po pralaimėjimo danams pirmosiose B grupės rungtynėse (0:1) užvakar Charkove olandams reikėjo taškų per dvikovą su Vokietija. Tačiau oranžiniai vėl patyrė nesėkmę (1:2) ir nuvylė minias gerbėjų, kurie paskui mylimą komandą iš gimtinės į Charkovą atkeliavo 2,5 tūkst. kilometrų.

Per du turus nė taško neiškovojusi komanda paprastai atsisveikina su viltimis patekti į ketvirtfinalį. Tačiau olandų situacija nėra tokia tragiška - sekmadienį jiems reikia įveikti portugalus 2 įvarčių skirtumu ir tikėtis, kad vokiečiai nugalės danus.

Pritrūko jėgų

"Mes vis dar turime šansą. Tūkstančiai aistruolių atvyko palaikyti mūsų, negalime jų nuvilti. Privalome nugalėti portugalus ir mums atsiras viltis", - po antrojo pralaimėjimo komandą bandė įkvėpti Olandijos rinktinės treneris Bertas van Marwijkas.

Vokietis Mario Gomezas į olandų vartus įmušė du įvarčius ir kartu su rusu Alanu Dzagojevu pirmauja rezultatyviausio pirmenybių žaidėjo konkurse - abu pasižymėjo po 3 sykius.

Po M.Gomezo įvarčių vokiečiai jau 38 minutę pirmavo 2:0 ir netrukus galėjo pelnyti trečią įvartį. Bet Holgeris Badstuberis iš arti smūgiavo tiesiai į vartininką Maarteną Stekelenbergą.

B.van Marwijkas po pertraukos ėmė žaisti va bank - vietoj saugų Marko van Bommelio ir Ibrahimo Afellay į aikštę metė atakų smaigalyje žaidžiančius Rafaelį van der Vaartą bei Klaasą-Janą-Huntelaarą. Rizika pasitvirtino, ir olandai prirėmė vokiečius prie sienos. 73 minutę B.van Marwijkui nušvito akys - Robino van Persie iš toli smūgiuotas kamuolys suspurdėjo Manuelio Neuerio vartuose - 1:2. Olandijos komanda nėrėsi iš kailio, tačiau jėgų nebebuvo - 29 laipsnių karštis Charkove išsunkė jų energiją, ir vokiečiams lengvai pavykdavo perkelti žaidimą į aikštės vidurį. 83 minutę keičiamo Arjeno Robbeno piktas ir nusivylęs veidas atspindėjo situaciją olandų komandoje.

"Šį kartą gynėjų ir vidurio saugų bendradarbiavimas buvo labai prastas", - prisipažino B.van Marwijkas.

Vokiškas nuovokumas

"Olandijos komanda turėjo kelias puikias progas, bet mūsų gynyba veikė puikiai. Man pasirodė, kad varžovai išsikvėpė po 60 minučių žaidimo. Temperatūra buvo labai aukšta, teko žaisti ekstremaliomis sąlygomis, didele sparta jėgos eikvojamos labai greitai", - komentavo vokiečių treneris Joachimas Lowas, pasidžiaugęs, kad jo komandai durys į ketvirtfinalį "dar labiau prasivėrė".

Įdomu, kad Vokietijos rinktinė įsikūrusi Lenkijos mieste Gdanske, o į Lvovą ir Charkovą skrenda tik žaisti rungtynių. Ketvirtfinalio rungtynes B grupės nugalėtojai žais Gdanske.

"Mums labai svarbu laimėti B grupės turnyrą ir likti Gdanske. Tai būtų mūsų pranašumas", - pažymėjo J.Lowas, su padėjėjais iš anksto numatęs tokią galimybę.

Pirmąją vietą vokiečiams B grupėje garantuotų lygiosios su danais sekmadienį. Tiesa, įmanomas ir tamsiausias scenarijus - jei Vokietija pralaimėtų Danijai dviejų ar daugiau įvarčių skirtumu, o Portugalija nugalėtų Olandiją, J.Lowo komanda keliatų namo. Tačiau vargu, ar situaciją kontroliuojantys vokiečiai patirtų tokį fiasko.

Nusipelnė taško

Kitos B grupės rungtynės trečiadienį taip pat žavėjo žiūrovus. Portugalai Lvove pirmavo prieš danus 2:0, vėliau šie po Nicklaso Bendtnerio dviejų įvarčių išlygino rezultatą, bet 87 minutę Portugalijai pergalę išplėšė tik tris minutes po keitimo aikštėje praleidęs Silvestre Varela.

"Lygiosios būtų neteisingas rezultatas. Mes pademonstravome charakterį, kovėmės, kūrėme progas ir pelnytai nugalėjome, - tvirtino Portugalijos rinktinės treneris Paulo Bento. - Džiaugiuosi komandos žaidimu, bet manau, kad galime rungtyniauti dar geriau."

Danijos rinktinės treneris Mortenas Olsenas pripažino, kad toks pralaimėjimas komandai yra skaudus psichologiškai: "Siaubingas jausmas praleisti įvartį rungtynių pabaigoje ir pralaimėti. Pirmame kėlinyje neradome savo ritmo, bet antrajame įrodėme, kad nusipelnėme taško. Truputis sėkmės - ir būtume pasiekę lygiąsias."

Intensyvios rungtynės ėmė reikalauti savo aukų. Abejojama, ar sekmadienį rungtynėse su Vokietijos rinktine Danijai galės padėti per šį susitikimą traumas patyrę Niki Zimlingas, Dennisas Rommedahlis ir Danielis Aggeris.

STATISTIKA

B grupė

Olandija - Vokietija 1:2 (0:2).

Charkovas, 37 750 žiūrovų. Teisėjas - Jonas Erikssonas (Švedija). Įvarčiai - Robinas van Persie (73); Mario Gomezas (24, 38).

Danija - Portugalija 2:3 (1:2).

Lvovas, 31 840 žiūrovų. Teisėjas - Craigas Thomsonas (Škotija). Įvarčiai - Nicklas Bendtneris (41, 80); Pepe (24), Helderis Postiga (36), Silvestre Varela (87).

TURNYRO LENTELĖ

(rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

Italija - Kroatija 1:1 (1:0).

Poznanė, 40 800 žiūrovų. Teisėjas - Howardas Webbas (Anglija). Įvarčiai - Andrea Pirlo (39); Mario Mandžukičius (72).