LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Olimpiados prizininkas apdovanojo brolį

2017 03 14 6:00
Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas džiaugiasi savo brolio Luko sėkme Dano Pozniako tarptautiniame turnyre. Alfredo Pliadžio nuotrauka

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautiniame turnyre triumfavo du Lietuvos boksininkai. Iš viso šiame jaunimo turnyre, kuris vyko jau dvyliktus metus iš eilės ir tapo vienas didžiausių Europoje, buvo išdalyta dešimt medalių komplektų. Varžybų šeimininkai lietuviai iškovojo keturis medalius.

Finaluose dėl aukso medalių kovojo trys Lietuvos boksininkai. Svorio kategorijos iki 69 kg finale Lietuvos jaunimo čempionas Airijus Vitlipas vieningu teisėjų sprendimu 5:0 (30:27, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28) nugalėjo italą Augustą Buremi.

„Tai nebuvo geriausia mano kova šiame turnyre, bet svarbiausias yra aukso medalis. Man tai pirmas toks laimėtas prestižinis turnyras. Ši pergalė paskatins siekti dar daugiau“, – džiaugėsi A. Vitlipas, kuris ketvirtfinalyje pranoko vieną ryškiausių Vilniuje kovojusių boksininkų – pasaulio jaunių čempionato prizininką ir Europos vicečempioną lenką Eryką Apresyaną.

Dar vieną aukso medalį lietuviai iškovojo svorio kategorijoje iki 75 kilogramų. Lietuvos čempionas Lukas Petrauskas finale įtikinamai 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 29:28) pranoko prancūzą Moreno Fendero.

„Buvo daug žvalgybos, nes reikėjo priprasti prie varžovo, kuris yra kairiarankis. Įdėmiai klausiau ir trenerių, ir brolio, kuris daug patarė iš tribūnų. Labai padėjo žiūrovų palaikymas, kai visi skandavo „Lietuva!“ Tai pridėjo daug energijos“, – teigė L. Petrauskas, kurį apdovanojo vyresnysis brolis Evaldas Petrauskas, olimpiados prizininkas.

Lietuvis kovojo ir sunkiausios svorio kategorijos (per 91 kg) finale. Lietuvos čempionas Marekas Korolkovas finale 1:4 (30:27, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30) pralaimėjo Europos jaunių vicečempionui ukrainiečiui Oleksandrui Hrytsivui ir antrus metus iš eilės tenkinosi D. Pozniako turnyro sidabro medaliu.

Bronzos medalis įteiktas svorio kategorijos iki 81 kg pusfinalyje suklupusiam Domantui Prišmontui.

D. Pozniako turnyre aukso medalius iškovojo tik keturių šalių boksininkai. Net 6 aukso medalius susižėrė Ukrainos rinktinė, 2 auksinius laimėjo lietuviai, po vieną –Suomijos ir Izraelio atstovai.

Ukrainiečiai iš viso pelnė 8 medalius (6 aukso ir 2 bronzos). Turkijos rinktinės sąskaitoje 6 medaliai (4 sidabro ir 2 bronzos). Po keturis apdovanojimus pelnė trys rinktinės – Lietuvos (2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos), Lenkijos (1 sidabro ir 3 bronzos) ir Italijos (po 2 sidabro ir bronzos). Iš viso medalius laimėjo 13 šalių atstovai.

Šiais metais D. Pozniako turnyre kovojo net 99 boksininkai iš 18 valstybių.