Olimpiados prizininkas netapo stipriausiu Lietuvoje

2013 02 25 6:01
2010 metų Europos jaunių bokso čempionato prizininkas E.Stanionis (mėlyna apranga) po atkaklios ir permainingos kovos įveikė Londone sužibėjusį E.Petrauską./Boksopasaulis.lt nuotrauka

Londono olimpinių žaidynių bronzos medalininkas Evaldas Petrauskas pralaimėjo kovą dėl Lietuvos čempiono vardo.

Sekmadienį Vilniuje baigėsi Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionatas, kuriame jėgas išmėgino 81 vyras ir 15 moterų.

Didžiausia staigmena užfiksuota svorio kategorijoje iki 69 kilogramų - finalinėje dvikovoje 2010 metų Europos jaunių bokso čempionato prizininkas aštuoniolikmetis kaunietis Eimantas Stanionis po atkaklios ir permainingos kovos 15:13 įveikė po Londono olimpiados ryškiausia Lietuvos bokso žvaigžde tapusį dvidešimtmetį E.Petrauską.

Tiesa, abu boksininkai varžėsi sunkesnėje nei įprasta svorio kategorijoje. E.Stanionis pernai pasaulio jaunimo čempionate dar kovojo svorio kategorijoje iki 64 kg, o E.Petrauskas Londono bronzą nuskynė svorio kategorijoje iki 60 kilogramų.

Per žingsnį nuo rekordinio - 15-ojo - titulo buvo Vitalijus Subačius (iki 91 kg). Jo oponentui Eugenijui Tutkui susižeidus antakį antrame raunde pergalė taškais 4:1 įskaityta pastarajam.

Po tris čempionų titulus vyrų varžybose iškovojo Kauno ir Vilniaus boksininkai, du aukso medaliai iškeliavo į Klaipėdą, po vieną - į Panevėžį ir Marijampolę.

Čempionų titulus sostinėje pavyko apginti Tautvydui Stepšiui (52 kg), Gyčiui Vaitkui (60 kg), Mantui Balčiauskui (75 kg) ir Tadui Tamašauskui (per 91 kg).

Šiose varžybose vyrai kovojo be šalmų. Ši naujovė įvesta dėl pasikeitusių Tarptautinės bokso asociacijos taisyklių. Europos čempionatas, rengiamas gegužės mėnesį, jau vyks be šalmų, tad iki balandžio federacijos sprendžia, kaip elgtis šiuo klausimu.

E.Petrauskas varžėsi sunkesnėje nei įprasta svorio kategorijoje./Reuters/Scanpix nuotrauka