OLIMPINĖ DĖLIONĖ

2008 08 18 0:00

R.Nadalio ir J.Dementjevos triumfas.

Olimpinių žaidynių teniso turnyro vyrų vienetų aukso medalį iškovojo pajėgiausiu planetos tenisininku pirmadienį tapsiantis ispanas Rafaelis Nadalis, jis finale 6:3, 7:6 (7:2), 6:3 nugalėjo dvyliktąją raketę čilietį Fernando Gonzalezą. Rusišką kovą dėl aukso pralaimėjo Dinara Safina, nusileidusi Jelenai Dementjevai.

Vyrų dvejetų varžybas laimėjo šveicarai Roger Federeris ir Stanislasas Wawrinka, finale 6:3, 6:4, 6:7 (4:7), 6:3 įveikę švedus Simoną Aspeliną bei Thomą Johanssoną.

Greičiausias pasaulyje

Šeštadienį 100 m bėgimo finalą laimėjo 21-erių pasaulio rekordininkas iš Jamaikos Usainas Boltas. Jis nuotolį nubėgo per 9,69 sekundės ir dar 0,03 sekundės pagerino pačiam nuo gegužės pabaigos priklausiusį rekordą. 0,2 sekundės atsilikęs nuo čempiono sidabrą iškovojo Richardas Thompsonas iš Trinidado ir Tobago (9,89), bronza atiteko amerikiečiui Walteriui Dixui (9,91).

M.Phelpsas pranoko visus

23 metų JAV plaukikas Michaelas Phelpsas pelnė aštuntą XXIX-ųjų Pekino žaidynių aukso medalį, sekmadienį su savo šalies komanda laimėjęs estafetę 4x100 m kompleksiniu būdu. Nugalėtojų laikas - 3:29,34 - naujas planetos rekordas. Pagal pelnytus aukščiausius apdovanojimus vienose žaidynėse M.Phelpsas aplenkė legendinį plaukiką tautietį Marką Spitzą, kuris septynis aukso medalius iškovojo 1972 metais. Be aštuonių Pekino aukso medalių, absoliutus rekordininkas per visą žaidynių istoriją M.Phelpsas turi ir šešis 2004 metų Atėnų olimpiados aukščiausius apdovanojimus.

Atėmė medalį

Švedijos imtynininkas Ara Abrahamianas neteko Pekino olimpiados bronzos medalio po to, kai nesutikęs su teisėjų sprendimais viešai apdovanojimą numetė ant žemės. 2004 metų Atėnų olimpiados vicečempionas Švedijos sportininkas oficialioje graikų-romėnų imtynių apdovanojimo ceremonijoje priėmė bronzos apdovanojimą, tačiau nužengęs nuo prizininkų podiumo jį demonstratyviai sviedė ant žemės.